Porovnanie hotelov v Humennom

Publikované nov 12, 2013 v kategórii Slovensko

Porovnanie hotelov v Humennom

Humenné je druhé najväčšie mesto v regióne Zemplín, nachádza sa na východnom Slovensku. Pretekajú ním rieky Laborec a Cirocha, obklopujú ho karpatské vrchy.

Napriek prírodnému bohatstvu a historickým pamätihodnostiam nepatrí medzi mestá, ktoré sú hojne vyhľadávané medzi turistami. Z tohto dôvodu sa tu nachádza iba niekoľko ubytovacích zariadení. Poradíme, kde sa oplatí ubytovať.

Atrakcie a pamiatky v Humennom

V blízkosti mesta sa týči obľúbené pohorie sopečného pôvodu s názvom Vihorlatské vrchy. Práve vďaka sopečnej činnosti sa vytvorilo jeho najväčšie jazero Morské oko.

Humenné v roku 1988

Medzi najznámejšie pamiatky v Humennom patrí renesančný kaštiel zo 14. storočia. Pôvodne slúžil ako sídlo šľachtického rodu Drughetovcov. V centre mesta sa nachádza gotický kostol Všetkých svätých, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou. Interiér obsahuje rôzne umelecké diela, napríklad vitrážové okná od maliara Mikuláša Klimčáka.

Ktorý hotel vybrať?

Online rezervačné systémy ponúkajú k rezervácii 2 hotely v Humennom. Oba majú tri hviezdičky a cena za nocľah je skoro rovnaká. Ktorý z nich vybrať?

Lepšie hodnotenia má Hotel Ali Baba, vzdialený 1 km od centra mesta. Lyžiarske stredisko Chlmec je vo vzdialenosti 6 km. Hotel láka návštevníkov na wellness centrum, v ktorom nechýbajú napríklad kúpele s ochladzovacími bazénmi, vírivka a rozsiahla relaxačná zóna. Klimatizované izby sú zariadené v príjemných farbách, ich súčasťou je TV a kúpeľňa, v ktorej nájdete napríklad župany a sušič vlasov. Niektoré ubytovacie jednotky majú bezbariérový prístup. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, parkovanie na súkromnom hotelovom parkovisku je pre ubytovaných hostí taktiež zdarma. Raňajky sú spoplatnené (5€ pre 2 osoby). Dvojlôžková izba stojí od 50€/noc.

250 metrov od historického centra Humenného a 5 km od Chlmca sa nachádza Hotel Karpatia. Klimatizované izby sú vybavené vlastnou kúpeľňou so sprchou, nechýba ani TV. Bezplatné Wi-Fi a parkovanie, spoplatnené raňajky (5€ pre 2 osoby). Hotelová reštaurácia ponúka slovenské aj medzinárodné špeciality, počas víkendov si môžete vychutnať jedlo za sprievodu živej hudby. V areáli sa nachádza sauna a posilňovňa, hostia majú k dispozícii aj kaderníctvo, kozmetické ošetrenia a masáže. Izba pre dvoch stojí od 50€/noc.

Humenné_-_Chrám_Nanebovzatia_Panny_Márie_3

Objednať ubytovanie v Humennom!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *