Kúpanie v maďarskom Hévíze

Publikované jan 2, 2014 v kategórii Maďarsko

Kúpanie v maďarskom Hévíze

Len pár kilometrov od „maďarského mora“ Balaton sa nachádza mesto Hévíz, ktoré je známe predovšetkým ako kúpeľné stredisko. Najväčším prírodným bohatstvom je prírodné jazero s liečivou vodou a bahnom.

Ak zháňate ubytovanie v Hévíze, využite online rezervačné systémy. V ponuke je skutočne veľké množstvo rôznych ubytovacích zariadení za nízke ceny. Ak sa chcete dozvedieť viac o miestnych atrakciách a zistiť, kde sa výhodne ubytovať, čítajte ďalej.

Najväčšie prírodné jazero v Európe

Liečivé účinky vody z tohto rozsiahleho termálneho jazera boli známe už v stredoveku. Podľa dochovaných písomností ich odporúčali lekári už v roku 1795. Má pozitívny vplyv na ochorenia súvisiace s pohybovým ústrojenstvom, kĺbmi, chrbticou, reumatickými a gynekologickými problémami.

Kúpanie v jazere

Jazero je výnimočné hlavne svojou teplotou, ktorá počas leta dosahuje až 30-35°C. Ani počas tuhej zimy nezvykne klesnúť pod 22°C. Je najväčším prírodným liečivým jazerom na svete.

Trhy v Hévíze

Dobroty vyprodukované domácimi farmármi si môžete zakúpiť počas farmárskych trhov, ktoré sa konajú 3x týždenne – v utorok, štvrtok a sobotu. Vaša pozornosť by nemala uniknúť mäsu z mangalice, predávajú sa tu aj výborné klobásky, syry, víno, sirupy, červená paprika a vynikajúci hroznový džem s vínom. Okrem potravín sú ponúkané aj rôzne suveníry.

Tipy na hotely a penzióny

Ako sme už spomínali na začiatku, ubytovacích zariadení je v Hévíze viac než dosť. Výber vhodného hotela uľahčujú hodnotenia od predošlých návštevníkov, nachádzajúce sa na stránkach rezervačných systémov.

Vynikajúce hodnotenia majú trojhviezdičkové apartmány Orel Apartments. Hostia si pochvaľujú čistotu, dobrú polohu, kvalitné vybavenie a priateľského majiteľa. Poloha je skutočne výhodná – tichá lokalita na okraji centra mesta, 600 metrov od jazera. Izby sú vybavené vlastným balkónom, chladničkou a kúpeľňou. Nechýba ani TV s plochou obrazovkou. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Hostia si môžu objednať donášku čerstvého pečiva priamo na izbu, personál vie zabezpečiť vyzdvihnutie z blízkeho letiska FlyBalaton. Noc pre dvoch sa dá rezervovať od 39€.

Pozitívnymi komentármi sa pýši aj trojhviezdičkové zariadenie Apartman Hévíz Holiday, nachádzajúce sa približne kilometer od jazera. V podobnej vzdialenosti je aj centrum mesta, Balaton je vzdialený 15 minút jazdy autom. Súčasťou apartmánov je vlastná kúpeľňa, plne vybavená kuchynka a balkón. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, parkovanie je taktiež zdarma. Zariadenie obklopuje veľká záhrada, v ktorej môžete relaxovať na hojdacích sieťach. V priaznivom počasí je možné aj grilovať. Štúdio pre troch (dvaja dospelí a dieťa) sa dá pri včasnej rezervácii „booknuť“ už od 40€/noc.

the-church-of-the-seven-towers-1-858281-m

Objednať ubytovanie v Hévíze!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. Szep estet.szeretnem meg kerdezni volna_ e szabad hely aug.14,15,16’es mibe kerulne euroba. es milyen messze van a furdo a palyaudvartol.elore is nagyon szepen koszonom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *