Ako vyzerá talianske letovisko Eraclea Mare?

Publikované okt 26, 2014 v kategórii Taliansko

Ako vyzerá talianske letovisko Eraclea Mare?

Eraclea Mare patrí medzi tie talianske letoviská, ktoré majú v obľube i slovenskí dovolenkári. Leží medzi známejšími mestami Lido di Jesolo a Caorle. Benátky sú vo vzdialenosti 52 km.

Táto pokojná destinácia je známa i pod prezývkou „Zelená perla Benátska“, ktorú si vyslúžila vďaka hustým borovicovým lesom. Ich vôňa vytvára čarovnú atmosféru, ktorú dopĺňa jemný morský vánok.

Čo sa v mestečku nachádza?

Letovisko bolo vybudované až v druhej polovici 20. storočia, z tohto dôvodu tu nenájdete žiadne historické pamätihodnosti. V rámci výletu však môžete navštíviť okolité mestá, najväčšiu pozornosť pútajú napríklad spomínané Benátky. Eraclea Mare má povesť tichého miesta, ktoré je vhodné napríklad na ničím nerušenú rodinnú dovolenku.

Tipy na výlet – za zoologickou záhradou a zábavnými parkami môžete zamieriť napríklad do Lignana (vyše 50 km), oveľa bližšie je spomínané Caorle (12 km) – tu nájdete napríklad aquapark a lunapark.

Okrem krásnych pláží tu nájdete ubytovacie zariadenia, pizzerie, kaviarne, reštaurácie, diskotéku a obchody. Väčšina sa nachádza na hlavnej ulici Via Dancalia. Večer sa zvykne zaplniť pešia zóna, po ktorej sa prechádzajú turisti a vychutnávajú si napríklad zmrzlinu Každú stredu sa zvykne konať trh.

Sprievodca plážami

Pobrežný pás pláží je dlhý niekoľko kilometrov. Vlnolamy ich rozdeľujú na jednotlivé úseky, ktoré sú dlhé približne 300 metrov. Tvorí ich piesok, vstup do vody je pozvoľný. More je čisté a bez veľkých vĺn.

Eraclea Mare na videu

Pláže boli vďaka svojej čistote viackrát ocenené modrou vlajkou. Lemuje ich široký pás spomínaných borovíc, ktoré sú počas leta vhodným miestom na úkryt pred horúčavami. Veľkou výhodou je fakt, že nikdy nebývajú preplnené! Počas víkendov je tu trochu viac Talianov, na pláži však vždy nájdete voľné ležadlá so slnečníkom. Veľa ďalších pláží je v okolí, veľmi rozsiahlou a obľúbenou plážou sa pýši napríklad Lido di Jesolo.

Kde sa ubytovať?

Rezervovať ubytovanie v Eraclea Mare môžete v niekoľkých hoteloch a súkromných apartmánoch. Pozitívne ohlasy má napríklad moderný štvorhviezdičkový Eraclea Palace Hotel, ktorý je situovaný len niekoľko minút chôdze od pláže. Ubytovaní hostia majú k dispozícii i vyhrievané bazény (jeden menší je na streche hotela), posilňovňu a wellness centrum. Pri bazéne je i bar v americkom štýle, kde sa môžete občerstviť a vychutnať drink. V cene pobytu sú zahrnuté raňajky, v celom areáli je bezplatné pripojenie na internet. Parkovanie je spoplatnené. Klimatizované izby majú vlastný balkón, TV s plochou obrazovkou, kúpeľňu so sušičom vlasov a minibar. Po kliknutí na názov hotela si môžete prezrieť fotky a recenzie od hostí, ktorí tu už boli ubytovaní.

Jednou z ďalších možností môže byť napríklad trojhviezdičkový Hotel Sole, ktorý leží neďaleko centra a pláže. Jeho súčasťou je súkromná pláž, nechýba ani reštaurácia. V cene pobytu sú zahrnuté bufetové raňajky, k dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie i parkovanie. Útulné izby sú klimatizované a majú vlastný balkón. Povinnou výbavou je i TV s plochou obrazovkou, trezor a kúpeľňa. Pre zobrazenie aktuálnych cien kliknite na odkaz vyššie.

eraclea-mare-00093_5_4_3_2_1

Objednať ubytovanie v Eraclea Mare!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *