Dovolenka v českých Jeseníkoch

Publikované okt 31, 2013 v kategórii Česko

Dovolenka v českých Jeseníkoch

České pohorie Jeseníky (chránená krajinná oblasť) láka turistov na dovolenku počas celého roka. Najviac ľudí sem však zavíta počas zimných mesiacov.

Dôvodom sú skvelé podmienky na lyžovanie a zimné športy. V Jeseníkoch sa nachádzajú menšie aj väčšie lyžiarske areály, nechýbajú ani trate pre bežkárov.

Lyžovačka v Ski areál Praděd – Ovčárna

Jeseníky sa skladajú z Nízkeho Jeseníku a Hrubého Jeseníku. Jeho súčasťou je najvyšší vrch pohoria Praděd (1491 m. n. m.).

Na ňom sa nachádza najvyššie položené lyžiarske stredisko v Česku. Ski areál Praděd sa pýši vynikajúcimi snehovými podmienkami, sneh sa tu zvykne topiť až začiatkom mája. Výhodou je aj poloha v blízkosti kúpeľného mesta Karlova Studánka. Na lyžiarov tu čaká 6 vlekov a zjazdovky, ktoré spolu dosahujú dĺžku takmer 5 km.

V Jeseníkoch sa nachádza mnoho ďalších stredísk. Pre ich kompletný zoznam odporúčame navštíviť oficiálny web.

Turistika v Jeseníkoch

Jeseníky nie sú obľúbené iba v zime, mnoho návštevníkov tu trávi letnú dovolenku. Horské prostredie je ideálna na turistiku, cyklistov potešia rôzne cyklotrasy. Oblasť je plná rôznych turistických zaujímavostí.

Krásne prírodné zábery

Ako hľadať ubytovanie?

Ubytovanie v Jeseníkoch treba bližšie špecifikovať, keďže sú pomerne rozsiahle. Cez rezervačný systém si môžete vyhľadať všetky hotely a penzióny v oblasti, dokopy je ich niekoľko stoviek.

Tipy na príjemný pobyt

Výborným miestom na strávenie dovolenky v Jeseníkoch môže byť napríklad spomínané kúpeľné mestečko Karlova Studánka, ktorá sa nachádza v blízkosti najvyššieho vrchu Praděd. Spomedzi miestnych hotelov sa najlepšími hodnoteniami môže pochváliť trojhviezdičkový Hotel Ovcarna pod Pradedem, ktorý je od najbližšej zjazdovky vzdialený len pár desiatok metrov. Hostia si pochvaľujú vysokú úroveň kuchyne, personálu a izieb. Tie sú štýlovo zariadené, ich súčasťou je TV, drevený nábytok a vlastná kúpeľňa. Priamo z okna izby si môžete vychutnať výhľad na hory, hotel je situovaný v nadmorskej výške 1300 metrov. Veľkým lákadlom pre hostí je bazén, sauna, posilňovňa a vírivka. K dispozícii sú aj masážne procedúry. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, parkovanie je spoplatnené. Raňajky sú v cene pobytu. Pri rezervácii v dostatočnom predstihu sa dá dvojlôžková izba v zimnej sezóne „booknuť“ už od 33€/noc.

V dedinke Vikýřovice sa nachádza štvorhviezdičkový Hotel Penzion Trámky. Pozitívne ohlasy, výborný personál, čisté a kvalitne zariadené izby. V blízkosti sa nachádzajú lyžiarske strediská. Vďaka blízkej autobusovej zastávke a vlakovej stanici má hotel výhodné napojenie na verejnú dopravu. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, spoplatnené raňajky. Noc v dvojlôžkovej izbe stojí od 48€/noc.

petrikov-2006-615511-m

Objednať ubytovanie v Jeseníkoch!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *