Sprievodca ostrovom Vir

Publikované dec 15, 2013 v kategórii Chorvátsko

Sprievodca ostrovom Vir

Chorvátsky ostrov Vir sa nachádza na pobreží Jadranského mora, 22 km od mesta Zadar. S pevninským mestom Privlaka je prepojený mostom. Tvoria ho 3 časti – Vir, Lozice a Torovi.

Počas väčšiny roka si žije Vir pomerne pokojným životom. To sa však mení počas letnej sezóny. Ostrov je veľmi vyhľadávaný medzi dovolenkármi z rôznych kútov Európy. Ak chcete vedieť, kde nájdete najvýhodnejšie ubytovanie, pokračujte v čítaní.

Kúpanie na plážach vo Vire

Severnú stranu obmýva pokojný záliv s chráneným územím, ktoré je rajom pre potápačov. Na južnej sa rozprestiera šíre more. Pobrežie južnej strany sa môže pochváliť jedinou pieskovou plážou v oblasti.

Zábery z dovolenky na ostrove

Ostatné pláže sú väčšinou upravené betónovými plochami, prípadne sú tu kamienky. Návštevníci odporúčajú pláže v časti Lozice a okolí. Prístup je však trochu komplikovaný kvôli útesom, kvôli čomu sú nevhodné pre rodiny s deťmi.

Čo sa tu oplatí vidieť?

Keď Vás omrzí more, popozerajte si historické pamätihodnosti, alebo navštívte rôzne turistické atrakcie. Zaujímavou stavbou je napríklad pevnosť Kaštelina zo 16. storočia, ktorá kedysi slúžila na obranné účely, napríklad pri nájazdoch Turkov.

Vhodným typom na výlet sú mestá Nin a Zadar, ostrov obklopujú aj rôzne národné a prírodné parky – napríklad Telašćica, Kornati, Paklenica, Krka a Plitvické jazerá.

Kde sa ubytovať?

Veľké hotely by ste na Vire hľadali márne. Zdrojom obživy miestnych obyvateľov je cestovný ruch, ubytovacie kapacity preto tvoria hlavne apartmány, penzióny a dovolenkové domčeky. Ubytovanie na Vire sa dá ľahko rezervovať prostredníctvom online rezervačných systémov.

Výhodou rezervačných systémov je spôsob radenia ubytovacích zariadení – ľahko si ich môžete zoradiť napríklad podľa hodnotení predchádzajúcich návštevníkov. Výborné ohlasy má napríklad trojhviezdičkové zariadenie Apartments Paradiso. Nachádza sa 250 metrov od pláže, centrum Viru je vzdialené zhruba 700 metrov. Blízko pláže je najbližší obchod s potravinami. Všetky apartmány sú klimatizované, ich súčasťou je balkón, dobre vybavená kuchynka, parketová podlaha, LCD TV a vlastná kúpeľňa. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, hostia majú k dispozícii parkovanie zdarma na súkromnom parkovisku. Apartmán s dvoma spálňami pre 6 osôb sa dá rezervovať už od 75€/noc.

Príjemnú dovolenku môžete stráviť aj v trojhviezdičkových apartmánoch Apartments Tanja. Hostia si pochvaľujú priateľský personál, veľkú terasu a polohu blízko pláže. Tá je vo vzdialenosti približne 100 metrov, centrum ostrova je vzdialené 1 km. Apartmány majú dobré napojenie na verejnú dopravu vďaka blízkej autobusovej zastávke, z ktorej sa dá dostať až do Zadaru. Súčasťou všetkých apartmánov je vlastná kúpeľňa a kuchynka, niektoré sú klimatizované. Bezplatné parkovanie, avšak pripojenie na internet bohužiaľ chýba. Apartmán pre dvoch sa dá rezervovať od 50€/noc.

bush-84211-m

Objednať ubytovanie na Vire!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. Hladame ubytovanie na ostrove vir na august termin 4_15august boli sme tam a boli sme spokojny zial maju uz obsadeny termin.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *