Káhira

Publikované júl 21, 2013 v kategórii Egypt

Káhira

Svetoznáme mesto, hlavné a najväčšie v Egypte. Nachádza sa na rieke Níl, je najľudnatejším mestom v celej Afrike. Môžeme ju označiť aj ako kultúrne centrum islamského sveta.

Egypt je každý rok cieľom mnohých dovolenkárov. Tí však zväčša túžia po pobyte pri mori. Káhira prímorskú polohu bohužiaľ nemá, ťaží však z bohatej histórie.

Dejiny mesta sa začali písať už v staroveku. Keď príde reč na pamiatky v Káhire, väčšina si hneď spomenie na pyramídy. Tie sú od mesta vzdialené približne 20 km, nachádzajú sa v blízkom meste Gíza.

Video z National Geographic o pyramídách v Gíze

Turisti v Káhire nezvyknú vynechať návštevu miesta s názvom Midan Tahir. Ide o veľmi živé a rozsiahle námestie, nachádza sa tu napríklad Egyptské múzeum. Práve tu sa nachádzajú rôzne skvosty, ako napríklad sarkofág Tutanchamóna.

Letisko Káhira je najvyťaženejším letiskom v krajine. Nachádza sa približne 15 km severovýchodne od mesta. Svoju základňu tu majú národné aerolínie EgyptAir.

Ak chcete „obísť“ cestovnú kanceláriu, budete si musieť rezervovať letenky a ubytovanie sami. To však v dnešnej dobe nie je žiadny problém. Uskutočnenie rezervácie je otázkou niekoľkých kliknutí. Vybrať si môžete spomedzi stoviek rôznych ubytovacích zariadení.

Skutočne výnimočným zážitkom je pozrieť sa cez okno hotelovej izby a vidieť pyramídy. Takýto výhľad ponúka Mena House Hotel. 5 hviezdičiek, vynikajúce ohlasy hostí. Hotel obklopujú rozsiahle záhrady. Klimatizované izby sú vybavené elegantným nábytkom, v kúpeľni je pre hostí dostupný župan a papuče. Súčasťou areálu je fitness a wellness centrum, k dispozícii je celoročne otvorený vonkajší bazén. Spomínané pyramídy sú od hotela vzdialené len 700 metrov, letisko je vo vzdialenosti 30 km. Nevýhodou je spoplatnené Wi-Fi. Nocľah pre dvoch stojí od 91€.

Skutočne lacné ubytovanie v Káhire poskytuje Wake Up! Cairo Hostel. Prekvapivo výhodná je jeho poloha, nachádza sa v bezprostrednej blízkosti Egyptského múzea. Má veľmi dobré napojenie na verejnú dopravu. Klimatizované izby sú čisté a moderne zariadené, hostia môžu využívať spoločnú kúpeľňu. Bezplatné Wi-Fi. Ak narazíte ma dobrú akciu, môžete si izbu pre dvoch rezervovať už od 16€. V cene sú aj raňajky, mestské dane a poplatky.

Máte skúsenosti s hotelmi v Káhire? Svoje dojmy môžete zverejniť v komentároch pod článkom.

1242706_sphinx

Objednať ubytovanie v Káhire!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *