Sprievodca toskánskym Grossetom a tipy na nocľah

Publikované apr 9, 2014 v kategórii Taliansko

Sprievodca toskánskym Grossetom a tipy na nocľah

Podobne ako ostatné mestá v talianskom Toskánsku, aj Grosseto má za sebou bohatú históriu. Nikdy nepatrilo medzi najvýznamnejšie mestá v krajine, záujem turistov však v poslednej dobe rastie.

Grosseto sa rozkladá na rieke Ombrone v blízkosti Tyrrhenského mora, ktoré je vo vzdialenosti len 14 km. Ak hľadáte tipy na spoľahlivé ubytovacie zariadenia v meste a okolí, prejdite na koniec článku.

Tipy na atrakcie

Prvá zmienka o meste je z 9. storočia, počas dejín bolo spravované vplyvnými talianskými šľachtickými rodmi. Zachovalo sa viacero pamiatok, najvýznamnejšou sakrálnou pamätihodnosťou je katedrála svätého Vavrinca. Začala sa stavať v 13. storočí, dokončená bola však až v 15. storočí. Neskôr prešla viacnásobnou rekonštrukciou.

Takto vyzerá Grosseto

Spomedzi ďalších pamiatok stojí za zmienku aj kostol svätého Františka a stredoveký palác Aldobrandeschi. V 19. storočí bol kompletne prestavaný a dnes slúži ako sídlo regionálnej vlády. Palác nájdete na hlavnom námestí Piazza Dante, kde okrem iných stavieb stojí napríklad socha Canapone Monument, venovaná veľkovojvodovi Leopoldovi II. Toskánskemu. Dominantou Grosseta sú šesťuholníkové stredoveké hradby postavené talianskou dynastiou Mediciovcov, obklopujúce historické centrum mesta.

Najlepšie miesta pre pobyt

Výborné ohlasy má napríklad B&B Via Ricasoli. Predchádzajúci hostia si pochvaľujú skvelú polohu uprostred historického centra, priateľský prístup majiteľky, chutné raňajky a kvalitné vybavenie ubytovacích jednotiek. Všetky recenzie si môžete prečítať po kliknutí na názov zariadenia. Miestne významné pamiatky sú v pešej dostupnosti, k spomínanej katedrále a palácu sa napríklad ľahko dostanete do troch minút. Ubytovaní hostia majú k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie, v cene pobytu sú raňajky. Bez poplatku môžete ubytovať svojho psíka, alebo iného domáceho miláčika. Parkovanie je spoplatnené. Súčasťou klimatizovaných izieb sú veľké pohodlné postele, kúpeľňa a TV.

Uprednostňujete radšej hotely? Cenovo výhodné ubytovanie v Grossete poskytuje aj Hotel Nuova Grosseto. Nájdete ho v centre na Piazza della Stazione pri hlavnej vlakovej stanici a autobusovej zastávke. Pozitívne ohlasy, v cene pobytu sú raňajky. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie v celom hoteli. Parkovanie je spoplatnené sumou 4€/deň. Povinnou výbavou izieb je klimatizácia, nechýba ani vlastná kúpeľňa, drevený nábytok a TV s plochou obrazovkou. Kliknutím na odkaz vyššie si zobrazíte aktuálne možnosti ubytovania.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Objednať ubytovanie v Grossete!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *