Ktorý hotel v Michalovciach je najlepší?

Publikované okt 25, 2013 v kategórii Slovensko

Ktorý hotel v Michalovciach je najlepší?

Michalovce sú centrom regiónu Zemplín, nachádzajú sa v severnej časti Slovenska. Mestom preteká rieka Laborec, v blízkosti sa nachádza významná vodná nádrž Zemplínska šírava.

Mesto je oblastným centrom hospodárstva a kultúry. Nachádza sa tu niekoľko ubytovacích zariadení, ktoré si zachvíľu podrobne opíšeme.

Oplatí sa vidieť miestne pamiatky?

Návštevníci Michaloviec môžu obdivovať rôzne sakrálne pamiatky. Najznámejšou je gréckokatolícky chrám Narodenia Presvätej Bohorodičky (postavený v roku 1771) a rímskokatolícky kostol Narodenia Panny Márie (1313). Spomedzi „novších“ pamätihodností vyberáme Chrám Svätého Ducha, ktorý bol postavený v neobyzantskom slohu (1935).

Príjemné video z Michaloviec

Veľký význam má barokový kaštieľ zo 17. storočia, ktorý bol do dnešnej podoby prestavaný v prvej polovici 19. storočia. Obklopuje ho park, v ktorom bola v roku 1977 odkrytá najvýchodnejšie situovaná rotunda na Slovensku z čias Veľkomoravskej ríše.

Tipy na hotely v Michalovciach

Hotelové ubytovanie v Michalovciach poskytuje iba niekoľko zariadení. Na stránkach rezervačného systému sa dá rezervovať Hotel Mousson, Hotel Družba a Hotel Jalta.

Najviac pozitívnych hodnotení má štvorhviezdičkový Hotel Mousson. Návštevníci si pochvaľujú skvelý prístup personálu, dobrú kuchyňu, čisté zariadenie a hotelové wellness centrum. V ňom majú hostia k dispozícii napríklad sauny, masáže a vírivku. Súčasťou areálu je aj posilňovňa. Klimatizované izby sú vybavené vlastnou kúpeľňou, TV a chladničkou. Počas priaznivého počasia si môžu hostia vychutnať špeciality z hotelovej reštaurácie aj na letnej terase. Bezplatné Wi-Fi a parkovanie, v cene pobytu sú raňajky. Noc pre troch (dvaja dospelí a dieťa) stojí od 59€.

Nič nepokazíte ani pri výbere pobytu v štvorhviezdičkovom zariadení Hotel Družba. Nájdete ho v centre mesta na začiatku pešej zóny, v blízkosti je aj hlavná autobusová stanica. Samozrejmou súčasťou izieb je klimatizácia, TV a moderná kúpeľňa. Bezplatné Wi-Fi pripojenie (niektoré izby majú káblové) aj parkovanie. V cene pobytu sú raňajky. Hotelová reštaurácia je zariadená v loveckom štýle, okrem klasických slovenských jedál podáva aj medzinárodné špeciality. Za dvojlôžkovú izbu zaplatíte 69€/noc.

Najdrahším hotelom v meste je štvorhviezdičkový Hotel Jalta. Má výhodnú polohu v centre mesta pri pešej zóne. Elegantný hotel zaujme návštevníka už na prvý pohľad vo vstupnej hale. Dojem nepokazí ani príchod do priestrannej izby, ktoré sú vybavené elegantným dreveným nábytkom čerešňovej farby. Vo všetkých ubytovacích jednotkách nájdete TV a vlastnú kúpeľňu, niektoré majú aj klimatizáciu a balkón. Bezplatné Wi-Fi a parkovanie, raňajky sú v cene pobytu. Nocľah pre dvoch stojí 89€.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Objednať ubytovanie v Michalovciach!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *