Zermatt – tip na nezabudnuteľnú lyžovačku

Publikované nov 5, 2013 v kategórii Švajčiarsko

Zermatt – tip na nezabudnuteľnú lyžovačku

Švajčiarsky Zermatt sa teší veľkému záujmu domácich i zahraničných návštevníkov. V mestečku žije iba niekoľko tisíc obyvateľov, nocľah tu však poskytujú stovky ubytovacích zariadení.

Dôvodom popularity Zermattu je fakt, že patrí medzi známe horolezecké a lyžiarske strediská vo švajčiarských Alpách. Nájdete ho na konci údolia Mattertal v nadmorskej výške 1620 metrov nad morom. Nad mestom sa týči Matterhorn (4478 metrov), ktorý je právom považovaný za jeden z najkrajších vrchov v Európe. 10 km od mesta je hranica s Talianskom, ktorú tvorí priesmyk Theodul Pass.

Doprava v meste

Správa mesta sa snaží bojovať proti znečisťovaniu životného prostredia. Z tohto dôvodu tu platí zákaz používania spaľovacích motorov. Výnimka platí iba pre hasičov, sanitky, mestské služby a autobusy. Pre turistov sú určené elektromobily a elektrické vláčiky, ktoré prevádzkujú hotely a taxislužby.

Lyžovačka v Zermatte

Už na začiatku sme spomenuli, že Zermatt je významné stredisko zimných športov. Vďaka vysokej nadmorskej výške môžu miestne lyžiarske komplexy fungovať počas väčšiny roka, niekedy dokonca celoročne. Lyžiarske stredisko v Zermatte tvorí 250 zjazdoviek, na ktoré sa dostanete vďaka 71 moderným vlekom a lanovkám. Vďaka lanovke sa môžete pohodlne dostať až na Klein Matterhorn, ktorý je najvyššie sprístupneným miestom pre lyžiarov na území Európy.

Aktuálne informácie o možnostiach lyžovania v oblasti nájdete na oficiálnom webe mestečka.

V blízkom okolí sa nachádzajú 4 lyžiarske komplexy – Sunnegga, Klein Matterhorn, Schwarzsee a Gornergrat. V blízkom Taliansku sú strediská Cervinia a Valtourneche.

Letné aktivity

Vďaka svojej nádhernej rozprávkovej polohe je Zermatt vhodný aj na strávenie letnej dovolenky. V okolí sa nachádza nespočetné množstvo turistických chodníkov všetkých stupňov obtiažnosti. Mestečko je obľúbené aj medzi horolezcami, ktorý ho využívajú ako základný tábor pri výstupoch na miestne vrchy. Pri turistike vo vysokej nadmorskej výške treba brať na vedomie premenlivosť počasia.

Kde nájsť ubytovanie

Najlepším spôsobom na hľadanie ubytovania v Zermatte je online rezervačný systém, ktorý má v ponuke stovky miestnych ubytovacích zariadení. Či už sa chcete ubytovať v hoteli alebo apartmáne, rátajte s vyššími cenami. Švajčiarske zariadenia sú známe svojou vysokou úrovňou, za ktorú si však treba zaplatiť.

Zermatt v zime

Tipy na hotely

Kompromisom medzi cenou a kvalitou je dvojhviezdičkový Annex Antika, nachádzajúci sa v centre mesta. Zákazníci si pochvaľujú hotelové služby, medzi ktoré patrí napríklad bezplatná doprava elektromobilom medzi hotelom a železničnou stanicou. Súčasťou jednoduchých izieb je TV a vlastná kúpeľňa. Hostia majú k dispozícii wellness centrum s vírivkou a saunou. Bezplatné Wi-Fi, v cene pobytu sú raňajky. Noc pre dvoch stojí od 90€.

Pozitívne ohlasy má štvorhviezdičkový Hotel-Appartement La Perle, nachádzajúci sa 5 minút chôdze od hlavnej stanice. Všetky ubytovacie jednotky majú vlastnú kúpeľňu a kuchynku, nechýba ani balkón a TV. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie. Raňajky sa podávajú v sesterskom hoteli, ktorý je vzdialený zhruba 10 minút chôdze. Dvojlôžkové štúdio je možné rezervovať od 105€/noc.

christ-crucifix-in-snow-switzerland-849509-m

Objednať ubytovanie v Zermatte!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *