Pivovarnícke mesto Plzeň

Publikované okt 3, 2013 v kategórii Česko

Pivovarnícke mesto Plzeň

Jedno z najväčších miest v Česku sa nachádza na západe Čiech. Nazýva sa Plzeň. Leží na sútoku viacerých riek, ktoré tvoria rieku Berounka. Je priemyslovým, obchodným a kultúrnym centrom oblasti.

V prvom rade je Plzeň známa ako priemyselné a hlavne pivovarnícke mesto. Práve odtiaľto pochádzajú pivá Prazdroj a Gambrinus.Pivá tzv. plzeňského typu (svetlé spodnokvasené pivo) sa označujú názvom Pilsner. Charakterizuje ich výrazná chmeľová chuť.

Pamiatky v Plzni

Pri svojej návšteve určite zavítajte do historického centra mesta. Spolu s okolitými ulicami je mestskou pamiatkovou rezerváciou. Uprostred neho sa nachádza námestie Republiky. Má obdĺžnikový tvar, v čase postavenia patrilo medzi najväčšie námestia v Európe. Prechádzka po tomto námestí je veľmi príjemná, nachádza sa tu množstvo historických pamätihodností.

Povodne v Plzni (2013)

Námestiu dominuje katedrála sv. Bartolomeja. Tento gotický chrám bol založený súčasne so vznikom mesta koncom 13. storočia. Patrí medzi národné kultúrne pamiatky.

Tip na výlet

Vhodným miestom na rodinný výlet je ZOO Plzeň. Je najviac navštevovanou turistickou atrakciou v Plzeňskom kraji, vznikla už v roku 1926. Nájdete ju na brehoch rieky Radbuza vo štvrti Doudlevce. Súčasťou je aj botanická záhrada.

Kde sa ubytovať?

Ubytovanie v Plzni poskytujú desiatky rôznych hotelov a penziónov. Najrýchlejšou a najvýhodnejšou možnosťou rezervácie je využiť ponuku online rezervačného systému.

Jedným z najlepšie hodnotených hotelov v Plzni je štvorhviezdičkový Hotel Rous. Nachádza sa v historickom centre mesta, hneď pri námestí Republiky. Vďaka perfektnej polohe sú významné miestne pamiatky v pešej dostupnosti. Izby sú vkusne zariadené, ich súčasťou je vlastná kúpeľňa a TV. V cene pobytu sú raňajky. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet v celom areáli, spoplatnené parkovanie. Nocľah pre dvoch stojí od 69€/noc.

Veľkej obľube návštevníkov sa teší aj trojhviezdičkové zariadenie Penzion a Restaurace Stará Roudná. Má výhodnú polohu 500 metrov od centra mesta a 800 metrov od pivovaru. Izby sú priestranné a moderné, ich samozrejmou súčasťou je chladnička a vlastná kúpeľňa. Penzión má dobré napojenie na verejnú dopravu, vo vzdialenosti 100 metrov sa nachádza autobusová zastávka. V cene pobytu sú vynikajúce raňajky, v areáli sa nachádza aj reštaurácia. Podávajú sa tu steaky a tradičné české špeciality. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovisko. Izba pre troch (dvaja dospelí a dieťa) stojí od 55€/noc.

Ak ste sa už niekedy ubytovali v Plzni, neváhajte svoje skúsenosti zverejniť v komentároch nižšie.

synagogue-in-pilsen-2-451638-m

Objednať ubytovanie v Plzni!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

2 Komentáre

  1. Som zúfalá lebo nemôžem nájsť ubytovanie v Plzni alebo v jej okolo momentálne bývajú v pŕibrame a ich syn dochádza do Plzne na dopravnú školu potrebovala by som lacné ubytovanie som vdova a rada by som impomohla lebo nemajú ani na jedlo nieto na kredit ak môžete tak mi pomôžte hoci ku nejakým starším ľuďom čoby boli im na pomocí ja viem že malo kto si zoberie niekoho cudzieho . Je to veriaca rodina.moja meil:

  2. Ešte som v Plzni nebola ak by som im našla lacné ubytovanie aj ja by som ju navštívila

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *