Najlepšie hotely v Děčíne

Publikované nov 9, 2013 v kategórii Česko

Najlepšie hotely v Děčíne

Mesto Děčín sa nachádza na severe Česka, rozkladá sa na riekach Labe a Ploučnice. Vznikol v roku 1942 spojením miest Podmokly a Děčín.

Děčín nie je zrovna najznámejšou turistickou destináciou, je však dôležitým dopravným uzlom a nachádza sa tu významný riečny prístav. Patrí medzi tzv. „kráľovské mestá“.

Čo sa tu oplatí vidieť?

V historických záznamoch sa prvá zmienka o meste objavuje v roku 1283. Približne v tejto dobe sa tu na skale vybudoval gotický hrad, z ktorého sa kontrolovali lode na rieke Labe. V 16. storočí bol prestavaný na renesančný zámok, ktorý je najvýznamnejšou pamiatkou mesta.

Niekoľko minút príjemných záberov

Okrem niekoľkých ďalších zaujímavých kultúrnych pamätihodností sem návštevníkov láka okolitá príroda. Děčín je strediskom oblasti České Švajčiarsko, veľká časť mesta je súčasťou CHKO Labské pískovce.

Tip na výlet

Na okraji mesta sa nachádza jedna z najmenších zoologických záhrad v Česku – ZOO Děčín. Stojí na vrchu Pastýřská stena, obklopuje ju mestský lesopark. Momentálne sa v ZOO nachádza približne 150 druhov zvierat, stretnúť tu môžete napríklad medveďa grizzlyho, vlkov, papagája kakadu a leoparda.

Ako hľadať kvalitné ubytovanie?

V Děčíne a jeho okolí sa nachádzajú desiatky rôznych hotelov a penziónov. Za najlepšie ceny si ich môžete „booknuť“ cez online rezervačné systémy – trvá to len pár kliknutí.

Pozitívnymi recenziami návštevníkov sa môže pochváliť trojhviezdičkový Hotel Česká Koruna. Nachádza sa v centre mesta, len pár stoviek metrov od hradu. Vďaka výhodnej polohe sú miestne turistické atrakcie v pešej dostupnosti. Súčasťou izieb je TV a vlastná kúpeľňa. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, parkovanie je spoplatnené. Raňajky sú v cene pobytu. Noc pre dvoch stojí od 49€/noc.

Medzi obľúbené hotely v Děčíne patrí Hotel Marion, nachádzajúci sa 3 km od centra mesta. Obklopuje ho príjemná veľká záhrada, v ktorej je počas priaznivého počasia možné grilovať. Súčasťou príjemne zariadených farebných izieb je napríklad vlastná kúpeľňa a TV s plochou obrazovkou. Do centra mesta sa pohodlne dostanete vďaka výhodnému napojeniu na verejnú dopravu, autobusová zastávka sa nachádza hneď pri hoteli. ZOO je vo vzdialenosti 2 km. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, v cene pobytu sú raňajky. Dvojlôžková izba s prístelkou pre dieťa stojí od 40€/noc.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Objednať ubytovanie v Děčíne!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *