Vodopády a overený nocľah v rakúskom Krimmli

Publikované júl 8, 2015 v kategórii Rakúsko

Vodopády a overený nocľah v rakúskom Krimmli

V najzápadnejšej časti rakúskej spolkovej krajiny Salzbursko leží malá obec Krimml, situovaná v Národnom parku Vysoké Taury. Ročne sem zavíta niekoľko stoviek tisíc návštevníkov (aj Slováci).

Najväčšou atrakciou sú masívne vodopády, Krimml je ideálny aj na horskú turistiku a rôzne športy. V okolí sú vyhľadávané lyžiarske strediská. Na konci článku ponúkame tipy na overený nocľah.

Vodopády v Krimmli

Systém vodopádov sa so svojou celkovou výškou 380 metrov radí medzi najvyššie vodopády na celom svete a v Európe dokonca dominuje. Obrovské množstvo vody je privádzané riekou Krimmler Ache, po 15 km dlhej pokojnej ceste zrazu hlučne padá dolu. Okolie je perfektne upravené, z vyhliadkových miest sa dostanete do tesného kontaktu s padajúcou vodou – radšej sa však vyzbrojte nepremokavým oblečením.

Cesta k vodopádom nie je príliš náročná (mierne do kopca), zvládnuť by ju mal každý. Tí lenivší sa však môžu za 6€ nechať vyviezť taxíkom.

Za vstup sa platí 2,5€/osoba, parkovanie je tiež spoplatnené (nachádza sa tu viacero parkovísk). Zhruba v polovici cesty sa nachádza reštaurácia, v ktorej sa môžete občerstviť. Pod vodopádmi je zriadené múzeum vody Wasserwunderwelt, s veľkou pravdepodobnosťou si odnesiete aj nejaký suvenír z miestnych stánkov. Nad vodopádmi sa nachádza krásne údolie Krimmler Achental – tichá dolina s pokojnou riekou a nekonečné lúky plné krásnych kvetov.

Tipy na skvelý nocľah

Pozitívnymi ohlasmi od predošlých hostí sa pýši štvorhviezdičkový Nationalparkhotel Klockerhaus, situovaný neďaleko vodopádov (ubytovaní sem majú bezplatný vstup). Pochvaľujú si krásne prostredie, výbornú stavu, snaživý personál a skvelé vybavenie. Odporúčam kliknúť na názov hotela a prečítať si všetky recenzie. Priamo pred hotelom je zastávka bezplatného skibusu, v bezprostrednom okolí začínajú cyklotrasy. V cene pobytu sú zahrnuté raňajky alebo polpenzia, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi i parkovanie. K dispozícii je prírodné jazero (na kúpanie), sauna, infračervená kabína, vírivka a masážne procedúry. Deti určite ocenia herňu s konzolami. Priestranné a elegantne zariadené izby majú balkón s výhľadom na hory, TV s plochou obrazovkou, kúrenie a kúpeľňu s vaňou.

Vodopády na videu

Dobrou voľbou je aj penzión Gästehaus Edelweiss. Leží 150 metrov od centra obce a 15 minút chôdze od vodopádov. Do okolitých lyžiarskych stredísk sa dostanete za 10 minút jazdy autom, prípadne môžete využiť bezplatný skibus. Ubytovaní hostia majú bezplatný vstup do jazera a spa atrakcií neďalekého hotela, ktorý som spomínal vyššie. V cene pobytu sú raňajky (alebo polpenzia) a parkovanie, nevýhodou je chýbajúce internetové pripojenie. Priestranné a odhlučnené izby sú veľmi štýlovo zariadené, niektoré majú aj vlastný balkón. Povinnou výbavou je kúpeľňa s vaňou, kúrenie, drevené podlahy a TV. Po kliknutí na názov penziónu si môžete zobraziť aktuálne ceny ubytovania a možnosti rezervácie.

Bild_12

Objednať ubytovanie v Krimmli!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *