Neum – jediné bosnianske prímorské letovisko

Publikované máj 4, 2014 v kategórii Bosna a Hercegovina

Neum – jediné bosnianske prímorské letovisko

Bosniansky Neum má oproti ostatným mestám v krajine jednu obrovskú výhodu. Ako jediný má totiž prímorskú polohu pri Jadranskom mori. Dovolenkárov sem láka práve kúpanie a nízke ceny (o 30% nižšie než v susednom Chorvátsku).

Ubytovanie v Neume poskytujú rôzne hotely a apartmány. Výber vhodného zariadenia je veľmi dôležitý, odporúčame prezrieť ponuku rezervačných systémov. Ich veľkou prednosťou sú hodnotenia predošlých hostí pri každom zariadení.

Atrakcie a zaujímavosti

Letovisko je veľmi rušné. Dôvodom je dôležitý prístav a rast záujmu turistov od konca 20. storočia. Miestne pláže sú tvorené okruhliakmi a skalami. Vďaka pozvoľnému vstupu do mora sú vhodné aj pre rodiny s menšími deťmi, more je čisté a priezračné.

Neum na videu

Neum je vďaka svojej polohe ideálny na rôzne výlety do okolia. Približne 60 km od mesta leží známy chorvátsky Dubrovník, ktorý sa môže pochváliť veľmi príjemnými plážami. Niektorých lákajú hradby v Stone zo 14. storočia na polostrove Pelješac (22 km), ktoré sú najdlhšou obrannou sústavou v Európe. Vhodným miestom na výlet je aj historický Mostar, Bačínske jazerá a delta rieky Neretva s močiarmi a mandarinkovými plantážami.

Kde sa ubytovať?

O kvalitných službách v meste svedčí fakt, že väčšina miestnych hotelov a apartmánov má veľmi pozitívne hodnotenia. Patrí medzi ne napríklad trojhviezdičkový Hotel Adria. Poloha priamo na pláži – často však býva preplnená, odporúčame sa kúpať ďalej od zálivu. Hostia si môžu vybrať spomedzi klasických izieb a apartmánov. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované, ich súčasťou je zariadený balkón s výhľadom na more. Samozrejmosťou je TV a vlastná kúpeľňa. V cene pobytu sú raňajky, Wi-Fi pripojenie a súkromné hotelové parkovisko sú taktiež zdarma. Aktuálne ceny ubytovania si neváhajte zobraziť kliknutím na odkaz vyššie.

Veľmi príjemný pobyt a skvelý prístup majiteľa môžete očakávať vo Villa Marica, ktorá je vzdialená 2 km od centra mesta a kúsok od pláže. Súčasťou je aj vonkajší bazén pre ubytovaných hostí a záhrada s grilom. V bezprostrednom okolí je obchod s potravinami a reštaurácia. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované, samozrejmou súčasťou je zariadený balkón s výhľadom na more. Nechýba ani vlastná kúpeľňa a TV s plochou obrazovkou. Štúdiá majú aj vlastnú kuchynku s jedálenským kútom. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a parkovanie. Recenzie predošlých návštevníkov a aktuálne ceny sú dostupné na odkaze vyššie.

13189510

Objednať ubytovanie v Neume!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *