Wuppertal

Publikované jún 12, 2013 v kategórii Nemecko

Wuppertal

Wuppertal je pomerne mladé mesto, založené v roku 1929. Vznikol spojením viacerých menších obcí. Nachádza v nemeckej spolkovej republike Severné Porýnie-Vestfálsko. Leží konkrétne na juhu Porúria na rieke Wupper.

Veľká časť mesta (približne 40%) bola zničená počas druhej svetovej vojny, napriek tomu sa zachovalo mnoho pamiatok.

Medzi najväčšie atrakcie mesta patrí závesná železnica Schwebebahn, ktorej koľajnice sú 8 metrov nad ulicami.

Dve tretiny mesta tvorí zeleň. Z ktorejkoľvek časti mesta sa do desiatich minút chôdze dostanete k parkom a lesom.

Promo video o Wuppertale

Wuppertal nemá letisko. Najbližšie veľké letisko je v Düsseldorfe. Od centra Wuppertalu je vzdialené približne 50 km.

Mesto nepatrí medzi klasické ciele turistov, zahraniční návštevníci sem väčšinou prichádzajú kvôli obchodným cestám. Rezervačný systém ponúka možnosť ubytovania v niekoľkých desiatkach ubytovacích zariadení.

Pozitívne hodnotenia od hostí má Central-Hotel Wuppertal. 3 hviezdičky, poloha v centre mesta na pešej zóne, 3 minúty chôdze od hlavnej vlakovej stanice. Každé ráno sa podávajú bohaté raňajky vo forme bufetových stolov (v cene pobytu). Izby sú veľké a elegantne zariadené. Spoplatnené parkovisko (5,5€/deň). Bezplatné Wi-Fi pripojenie. Všetci hostia dostávajú zdarma lístok na používanie verejnej dopravy v meste. Cena dvojlôžkovej izby od 88€/noc.

Lacné ubytovanie vo Wuppertale poskytuje McDreams Hotel Wuppertal City. Nachádza sa v centre mesta. Čisté a moderné izby, dostatočne priestranné. Bezplatné Wi-Fi pripojenie, súkromné hotelové parkovisko je pre hotelových hostí tiež zdarma. V celom hoteli platí zákaz fajčenia. Za noc v dvojlôžkovej izbe zaplatíte od 50€.

441695_schwebebahn_station_3

Objednať ubytovanie vo Wuppertale!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *