Vilnius

Publikované apr 13, 2013 v kategórii Litva

Vilnius

Hlavné mesto Litvy uchváti pozornosť každého návštevníka svojim historickým centrom plným pamätihodností. V roku 1994 bolo zaradené do zoznamu UNESCO.

Dodnes tu nájdete spomienky na druhú svetovú vojnu, ako napríklad židovské geto v centre mesta.

Niektoré letecké spoločnosti zvyknú ponúkať akčné ceny na letenky do pobaltských krajín – oplatí sa to sledovať a následne si zakúpiť letenku za oveľa nižšiu cenu než v pôvodnej ponuke.

Letisko Vilnius sa nachádza 6 km od mesta, je najpoužívanejším letiskom v krajine.

Vo Vilniuse je ťažké nájsť naozaj zlé ubytovanie. Takmer všetky hotely ponúkané cez rezervačný systém (približne 200 rôznych zariadení) majú vysoko pozitívne hodnotenia. Ich ceny sú taktiež prekvapivo výhodné.

Jedným z odporúčaných hotelov je Novotel Vilnius Centre. Ako už z názvu vyplýva, nachádza sa v centre mesta. 4 hviezdičky. Veľké a klimatizované izby sú taktiež odhlučnené. Hotel má vlastnú posilňovňu, saunu. Po ťažkom dni si môžete dopriať masáž. Miestna katedrála je vzdialená len pár stoviek metrov, podobne tak aj Gediminasov hrad. Bezplatné Wi-Fi, hotelu však chýba parkovisko. Za izbu pre dvoch zaplatíte od 95€ (raňajky sú v cene).

Video o Vilniuse

Vynikajúce odporúčania má Silvija Guest House, ponúkajúci veľmi lacné ubytovanie vo Vilniuse. Útulné zariadenie s rodinnou atmosférou ponúka 4 ubytovacie jednotky. Situovaný v starom meste, obklopený reštauráciami, barmi a nočnými podnikmi. Izby sú však odhlučnené, takže sa nemusíte obávať ruchu z ulice. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Každé ráno chutné raňajky z miestnych „eko“ surovín. Váš pobyt určite spríjemní veľmi snaživý a príjemný personál. Noc pre dvoch je tu ponúkaná už od 49€ – výborná cena vzhľadom na ponúkanú kvalitu.

V meste je aj pár päťhviezdičkových hotelov. Patrí medzi ne napríklad Ramada Hotel Suites Vilnius. Poloha v starom meste, super hodnotenia zákazníkov. Relax nájdete v hotelovom wellness centre so saunou a vírivkami, alebo napríklad v herni. Zacvičiť si môžete v posilňovni. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovisko (24€/deň). Počas špeciálnych akcií sa tu dá rezervovať pobyt pre 2 osoby už od 111€/noc.

Ak sa chcete iba vyspať v blízkosti letiska, najlepšou voľbou je AirInn Vilnius Hotel, ktorý sa nachádza 50 metrov od terminálu. Sauna, posilňovňa, Wi-Fi, parkovisko (cca 8€/deň). Elegantne vybavené izby, súčasťou každej je aj vlastná priestranná kúpeľňa. V prípade potreby Vás do centra mesta (5 km) dopraví autobus alebo vlak. Cena sa nocľah pre 2 osoby od 55€ (raňajky sú v cene).

vilnimini

Objednať ubytovanie vo Vilniuse!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. pekne video, vyzera to ako zaujimave mesto… niekedy by som ho chcela navstivit 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *