Sprievodca dovolenkou vo Vieste

Publikované jún 11, 2014 v kategórii Taliansko

Sprievodca dovolenkou vo Vieste

Najnavštevovanejšou destináciou talianskeho polostrova Gargano je Vieste. Kedysi nenápadná rybárska dedinka, dnes vyhľadávané turistické letovisko. Najväčším lákadlom je samozrejme pobrežná poloha a piesočnaté pláže.

Zariadenia poskytujúce ubytovanie vo Vieste si môžete prezrieť cez rezervačné systémy, v ponuke sú desiatky hotelov a apartmánov. V tomto článku poskytneme okrem iného aj tipy na overené zariadenia.

Kúpanie a ďalšie atrakcie

Za piesočnatými plážami a priezračným morom sem cestujú dovolenkári z celého sveta. Počas plavby loďou môžete v okolí obdivovať mnoho jaskýň a rôzne útvary vytvorené bielymi vápencovými skalami. Biele útesy sú pre Vieste charakteristické, lemujú celé pobrežie. Pri pláži Spiaggia del Castello sa nachádza symbol mesta Pizzomunno (povieme si o ňom nižšie). Najznámejšia pláž sa volá Spiaggia Lunga, môžete si z nej vychutnať výhľad na zátoku Santa Maria di Merino.

Pár záberov z Vieste

Vieste však turistom neponúka iba pláže, obdivovať tu môžete aj rôzne pamiatky. Najvýznamnejšou je spomínaný monolit Pizzomunno (v preklade stred sveta). Ide o kuriózny vápencový monolit, ktorý je vysoký až 25 metrov. Podľa legendy je mládencom, ktorého nechali skamenieť žiarlivé morské sirény. Ďalšou významnou atrakciou je katedrála Santa Maria Assunta z 11. storočia, v ktorej je uchovaných viacero cenných umeleckých diel.

Overené hotely s pozitívnymi ohlasmi

Predchádzajúci hostia majú dobré skúsenosti so štvorhviezdičkovým Forte Hotel. Výhodná poloha (centrum je v pešej dostupnosti), ochotný personál, čistota zariadenia. Hotel je situovaný priamo pri pláži, väčšina ubytovacích jednotiek má krásny výhľad na more. Vychutnať si ho môžete aj z hotelovej reštaurácie sídliacej na najvyššom poschodí hotela, podávajú sa tu domáce aj medzinárodné špeciality. Každá izba má nárok na 1 slnečník a 2 lehátka. Súčasťou klimatizovaných izieb je balkón alebo terasa, nechýba ani kúpeľňa a TV s plochou obrazovkou. V cene pobytu sú raňajky, zvoliť si môžete aj polpenziu alebo plnú penziu. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Aktuálne ceny ubytovania a recenzie návštevníkov si neváhajte prezrieť kliknutím na odkaz vyššie.

V historickom centre mesta nájdete aj trojhviezdičkový Hotel Punta San Francesco. Okrem vynikajúcej polohy chvália hostia aj skvelý prístup personálu, ktorý vie počas letnej sezóny zabezpečiť bezplatný transfer na súkromnú pláž (vzdialená 1 km). Súčasťou klimatizovaných izieb je vlastná kúpeľňa, telefón, minibar a TV. V cene pobytu sú raňajky, k dispozícii je aj Wi-Fi pripojenie a parkovanie. Po kliknutí na názov hotela je možné uskutočniť rezerváciu.

vieste-507168-m

Objednať ubytovanie vo Vieste!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *