Viedeň

Publikované apr 18, 2013 v kategórii Rakúsko

Viedeň

Mesto s veľkým historickým významom. Množstvo pamiatok, kultúrnych podujatí, pracovných príležitostí, miest na výhodné nákupy. To všetko je dôvodom cestovného ruchu vo Viedni.

Nájsť si ubytovanie vo Viedni nemusí byť príliš zložité. V širokej ponuke od najlacnejších ubytovní až po najluxusnejšie hotely si musí vybrať každý. Priemerná cena ubytovania pre 2 osoby na jednu noc je v tomto meste podľa štatistík okolo 136€ – dajú sa tu však samozrejme nájsť aj oveľa lacnejšie hotely.

Jedným z takých je Hotel Kummer – štvorhviezdičkový hotel priamo na známej Mariahilfer Straße. Hluku z rušnej ulice sa obávať nemusíte – izby vybavené klimatizáciou majú odhlučnené okná. Nevýhodou je platené WiFi (9€/deň) a verejné parkovisko (15€/deň), ktoré sa nachádza v blízkosti hotela. Príjemný a ochotný personál. Vynikajúce hodnotenia návštevníkov. Cena je výborná – 89€/noc pre 2 osoby – v cene sú aj bohaté raňajky formou bufetových stolov. Odporúčame.

Kvalitný päťhviezdičkový hotel za dobrú cenu je Hotel de France Wien. Poloha priamo v centre Viedne. V reštaurácii No. 3 ponúkajú tradičné viedenské špeciality, v Daihachi si môžete pochutnať napríklad na sushi. K dispozícii je hotelová posilňovňa. Parkovisko je spoplatnené (26€/deň), pripojenie na internet zadarmo. Izby sú veľké a čisté. Vynikajúce raňajky. Veľmi ochotný personál pomôže vyriešiť akýkoľvek problém. Cena pre 2 osoby na jednu noc je 165€ vrátane raňajok.

Ďalšou možnosťou pre ubytovanie vo Viedni je Radisson Blu Palais. Luxusný päťhviezdičkový hotel už od 119€ na noc pre 2 osoby (bez raňajok). Výborná poloha na známej ulici Ringstrasse. Pripojenie na internet zdarma, takisto bezplatný vstup do hotelovej posilňovne. Vysoko spoplatnené je však parkovanie na hotelovom parkovisku (až 45€/deň) a raňajky (až 28€/deň). Blízko hotela si môžete dať kvalitné raňajky len za 6€. Profesionálny prístup zamestnancov, dobré vybavenie izieb, ktoré sú však trochu menšie, než by návštevník očakával. Prevažne pozitívne hodnotenia návštevníkov.

Promo video o Viedni

Ak preferujete lacné ubytovanie vo Viedni, za výhodnú cenu je ponúkaný Hotel in Hernals. 2 hviezdičky, pomerne dobrá poloha – 10 minút jazdy električkou od historického centra Viedne. Izby majú buď vlastnú alebo spoločnú kúpeľňu. V blízkosti stanica metra a supermarkety. Wi-Fi pripojenie, avšak trochu slabý signál. Raňajky stoja 5€, parkovanie je spoplatnené sumou 14€/deň. Najlacnejšie izby sú tu od 39€ pre 2 osoby na noc.

Lacný hotel s výbornými hodnoteniami je Hostel & Guesthouse Kaiser 23 – nachádza sa niekoľko minút pešo od železničnej stanice železničnej stanice Westbahnhof a nákupnej ulice Mariahilfer Straße. Za izbu pre 2 osoby bez raňajok (spoplatnené sumou 8€/deň) zaplatíte od 39€. Chýba TV. Parkovisko spoplatnené. Wi-Fi zdarma vo verejných priestoroch hotela. Rušný obvod, nevhodné pre rodiny s deťmi.

Odporúčame rezervovať ubytovanie vopred cez internet – vo väčšine prípadov majú hotely bezplatné storno do určitej doby, ak to však prešvihnete, môže Vám byť z kreditky strhnutý vysoký stornovací poplatok – preto si rezerváciu radšej dobre rozmyslite. Odporúčame si prečítať hodnotenia návštevníkov hotela, ktorý chystáte navštíviť. Väčšina z nich má svoju facebook stránku, kde taktiež môžete nájsť zaujímavé informácie.

Uvedené ceny spomínaných hotelov sa môžu líšiť – závisí to najmä od sezóny a obsadenosti.

1285776_st__angelo

Objednať ubytovanie vo Viedni!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

2 Komentáre

  1. prednedavnom som na bookingu narazil na hotel vo viedni, 4 alebo 5 hviezdiciek, zaujal ma ze uprostred izby je velka paradna virivka… neviem ho teraz najst, neviete nahodou jeho nazov?

  2. boli sme na kvalitný burger v Burgermacher, ak ste vo Viedni a máte radi burgery ako ja tak určite ho navštívte 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *