UNESCO pamiatky a overený nocľah vo Vicenze

Publikované jan 26, 2014 v kategórii Taliansko

UNESCO pamiatky a overený nocľah vo Vicenze

Na sútoku riek Bacchiglione a Retrone leží v talianskom regióne Benátsko mesto Vicenza (70 km od Benátok). Medzi turistami je obľúbená vďaka množstvu historických pamätihodností, ktoré ju dostali v roku 1994 na zoznam UNESCO.

Ubytovanie vo Vicenze poskytujú hlavne hotely, nájdete tu však aj rôzne obľúbené B&B (posteľ a raňajky). V tomto článku ponúkneme okrem iného aj tipy na overené a spoľahlivé ubytovacie zariadenia.

Aké pamiatky treba vidieť?

S mestom Vicenza sa neodmysliteľne spája meno Andrea Palladio. Tento taliansky renesančný architekt, žijúci počas 16. storočia, tu navrhol desiatky rôznych palácov a víl. Časť jeho stavieb je zapísaná v spomínanom zozname UNESCO pod názvom „Palladiove vily“, najznámejšou je Villa Almerico (nazývaná aj La Rotonda). Nájdete ju na okraji mesta, podľa mnohých odborníkov je učebnicovým príkladom súladu prírody a architektonického diela.

Zábery krásneho centra

Pre turistov je najzaujímavejšie centrum mesta. Tvorí ho hlavná ulica Corso Palladio a námestie Piazza dei Signori. Pri návšteve námestia určite neprehliadnete jeho dominantu – baziliku Palazzo della Ragiona. Významné je aj Teatro Olimpico, ktoré patrí medzi najdlhšie fungujúce divadlá v Európe. Zhodou okolností je posledným dielom Palladia.

Rady k ubytovaniu

Osobne vo väčšine prípadov preferujem ponuku rezervačných systémov, ktorá je aj v prípade mesta Vicenza veľmi široká. V ponuke desiatok rôznych hotelov sa ľahšie zorientujete napríklad pri ich zoradení podľa hodnotení od predošlých návštevníkov, prípadne podľa ceny.

Overené hotely

Stovky pozitívnych ohlasov má štvorhviezdičkový AC Hotel Vicenza by Marriott. Hostia si pochvaľujú cenovú dostupnosť, príjemné zariadenie, bohaté raňajky (v cene pobytu). Zdarma je aj súkromné hotelové parkovisko, Wi-Fi pripojenie je však spoplatnené. Poloha 10 minút jazdy od centra mesta. Izby sú klimatizované, ich súčasťou je kúpeľňa, trezor a TV s plochou obrazovkou. Pokojný a príjemný spánok zabezpečujú extra dlhé postele. Aktuálne ceny ubytovania si môžete prezrieť kliknutím na názov hotela.

Pri miestnom futbalovom štadióne stojí trojhviezdičkový Key Hotel, centrum mesta je vzdialené približne 10 minút chôdze. V cene pobytu sú raňajky, samozrejmosťou je aj bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie. Klimatizované izby sú farebne zariadené, súčasťou je kúpeľňa so sušičom vlasov a TV. Recenzie predchádzajúcich hostí a aktuálne ceny sa zobrazia po kliknutí na odkaz vyššie.

parco-querini-455686-m (1)

Objednať ubytovanie vo Vicenzi!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *