Pláže v Toskánsku ponúka napríklad Viareggio

Publikované feb 26, 2014 v kategórii Taliansko

Pláže v Toskánsku ponúka napríklad Viareggio

Stredoveké talianske Viareggio je pomenované podľa hradu Via regis, ktorý stál kedysi vedľa hlavnej cesty. Leží na pobreží Tyrrhenského mora, približne 30 km od známej Pisy, kde sa nachádza aj najbližšie letisko.

Vzhľadom na fakt, že Viareggio je súčasťou Toskánska, je hlavné lákadlo návštevníkov pomerne netypické. Pobrežie totiž tvoria kilometre nádherných pláží. Ak sa zaujímate o ubytovanie vo Viareggiu, nižšie nájdete spoľahlivé tipy.

Piesok a more

Celá oblasť mesta má dokopy okolo 10 kilometrov pláží, ktoré tvorí piesok. Väčšina z nich je však súkromná a patrí ubytovacím zariadeniam na pobreží. Časť je dostupná pre verejnosť, najznámejšou verejnou plážou je časť prírodného parku Parco Naturale Regionale Migliarino. Mesto susedí s letoviskom Lido di Camaiore, ktoré má taktiež výborné podmienky na kúpanie. Dlhú piesočnatú pláž obklopuje promenáda lemovaná palmami.

História a pamiatky

Prvé zmienky o meste pochádzajú z roku 1169, kedy tu boli postavené pobrežné strážne veže. O pár rokov neskôr pribudla vojenská pevnosť Turris de Via Regia. Mesto bolo založené až v 16. storočí, slúžila ako prístav vtedajšej republiky Lucca.

Pár záberov mesta

Počas histórie bolo mesto poznačené viacerými nepríjemnými udalosťami. Ničivá bola najmä epidémia malárie v 17. storočí, likvidačný požiar v roku 1917 a na záver intenzívne bombardovanie počas druhej svetovej vojny. Po jej skončení sa začalo s obnovou mesta a výstavbou kapacít pre cestovný ruch.

Spomedzi miestnych pamiatok sa oplatí vidieť napríklad mestské múzeum Museo di Viareggio, mapujúce bohatú históriu Viareggia. Významný je aj pamätník odboja a mieru Monumento ai Caduti z roku 1998, ktorý tvoria stĺpy z mestskej radnice, zničenej počas druhej svetovej vojny. Jednu z mozaík zdobí citát z Quasimoda v nasledovnom znení: „Ako môžeme spievať, keď nám cudzie nohy šľapú na srdce?“. Autorom pamätníku je Bruno Belluomini.

Tipy na výhodné hotely

Výborné hodnotenia má napríklad štvorhviezdičkový Hotel President. Recenzie predošlých hotelových hostí si môžete prezrieť kliknutím na názov hotela. Je situovaný na pobreží, približne 10 minút chôdze od hlavnej stanice. Vďaka nej sa môžete ľahko dostať do väčších miest v širšom okolí, napríklad Lucca, Pisa, Florencia. V cene pobytu sú veľmi bohaté raňajky, ktoré pozostávajú napríklad z čerstvých croissantov a ovocia. Počas dňa môžete zavítať do hotelovej reštaurácie s tradičnou talianskou kuchyňou, ktorá je však otvorená iba od mája do konca septembra. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, parkovanie je však spoplatnené. Klimatizované a odhlučnené izby majú výhľad na more alebo mesto, ich súčasťou je kúpeľňa, TV s plochou obrazovkou a rýchlovarná kanvica.

Výhľad na more priamo z izby si môžete užiť aj vo štvorhviezdičkovom zariadení Hotel Astor. Jeho hostia môžu okrem iného využívať napríklad wellness centrum a posilňovňu, k dispozícii sú aj rôzne relaxačné a kozmetické procedúry. V cene pobytu sú raňajky, cez deň môžete zájsť na toskánske špeciality do hotelovej reštaurácie s panoramatickou terasou. Všetky izby sú klimatizované, ich súčasťou je kúpeľňa s vaňou, županom, sušičom vlasov a papučami. Nechýba ani TV. Jedinou nevýhodou je spoplatnené Wi-Fi a drahé parkovanie na hotelovom parkovisku. Aktuálne ceny ubytovania si neváhajte prezrieť kliknutím na odkaz vyššie.

Objednať ubytovanie vo Viareggiu!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *