Varšava

Publikované máj 3, 2013 v kategórii Poľsko

Varšava

Hlavné mesto Poľska, jedno z najväčších v Európe. Krásu Varšavy poznačila druhá svetová vojna. Počas nej bolo zničených až 86% budov.

Časť z nich sa však podarilo zachrániť rekonštrukciou, následne boli zaradené do svetového dedičstva UNESCO. Varšavu hodnotíme ako jedno z najkrajších veľkomiest v Európe – ideálne navštíviť napríklad na predĺžený víkend.

Ak je od Vás príliš vzdialená na jazdu autom, môžete využiť leteckú prepravu. Kúpiť lacné letenky do Varšavy môžete hlavne cez internet. Za najnižšiu cenu sa sem dostanete s nízkonákladovkou Ryanair. Lietajú na letisko Modlin. Pozor – nachádza sa až 35 km od Varšavy. Nízkonákladové spoločnosti zvyknú lietať na menšie letiská, aby znížili náklady a celkové ceny leteniek.

Chystáte sa do Varšavy autom? Dajte si pozor, na viacerých úsekoch diaľnice je tu výraznejšie obmedzená maximálna rýchlosť (70km/h), môžu sa vyskytnúť aj nečakané križovatky na diaľnici.

Okrem letenky však musíte pred cestou myslieť aj na ubytovanie. Tak ako každé veľké mesto, aj Varšava ponúka stovky až tisícky rôznych možností nocľahu. Najlacnejší pobyt od pár eur za lôžko ponúkajú hostely, nechýbajú tu však ani prvotriedne luxusné hotely.

Medzi všeobecne odporúčané hotely patrí Polonia Palace Hotel. 4 hviezdičky, ideálna poloha priamo v centre mesta. Hlavná železničná stanica sa nachádza pár stoviek metrov od hotela. Staré mesto (odporúčame navštíviť) je vo vzdialenosti 2 km. Izby sú dostatočne priestranné a samozrejme klimatizované. Nechýba štýlové zariadenie, ktoré dodáva hotelu osobitú atmosféru. Hotelová reštaurácia ponúka poľské a európske jedlá. Personál hotela dokáže okrem iného zabezpečiť pranie a žehlenie oblečenia. Využite relax v podobe sauny a masáže, alebo si zacvičte v posilňovni. Rezervačné systémy uvádzajú parkovisko na mieste, realita je však iná – nachádza sa trochu ďalej od hotela, spoplatnené sumou v prepočte cca 12€/deň. Neobjednávajte si taxík cez recepciu – ceny „hotelových“ taxíkov sú veľmi nevýhodné a neprimerane vysoké. Nevýhodou je aj spoplatnené Wi-Fi pripojenie. Napriek tomu má hotel od návštevníkov vynikajúce odporúčania. Za noc pre 2 osoby zaplatíte od 135€.

Zdá sa Vám cena privysoká? Zvoľte si lacné ubytovanie vo Varšave, ktoré nájdete napríklad v miestnych hosteloch. V nich sa dá zarezervovať samostatná izba, alebo lôžko v nocľahárni. Tu s Vami spia aj „cudzí“ ľudia. Väčšinou sa dá vybrať, či chcete lôžko v mužskej, ženskej, alebo zmiešanej izbe.

Ceny za samostatnú izbu nie sú väčšinou oveľa vyššie ako lôžko. Za pohodlie a súkromie sa rozhodne oplatí „priplatiť“.

Promo video o Varšave

Izba pre 2 osoby v zariadení Warsaw Residence Hostel Modlińska stojí už od 20€. Moderná budova v tichej časti mesta, obklopená veľkou a príjemnou záhradou. Wi-Fi pripojenie a parkovanie sú bezplatné. Pekné izby a priestory, spoločné kúpeľne. Nachádza sa tu len 5 izieb. Televíziu môžete sledovať v spoločnej hale, súčasťou hostelu je aj menšia telocvičňa. Dobré hodnotenia, bezkonkurenčná cena.

V čase publikovania tohto článku má Varšava 12 päťhviezdičkových hotelov. Všetky sa môžu pochváliť vynikajúcimi hodnoteniami na portáloch zaoberajúcich sa hotelmi. Ceny sú väčšinou veľmi priaznivé.

Jedným z nich je varšavský Hilton. Poloha v centre, v obchodnej štvrti. Jeho súčasťou je kúpeľné centrum, kde je okrem iného aj veľký krytý bazén a vírivka. Staré mesto Varšavy je vo vzdialenosti niekoľkých minút jazdy autom. Priestranné a moderne vybavené izby so všetkým potrebným sú samozrejmosťou. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovisko. Privysoké ceny v baroch – v hoteloch je to však nič neobvyklé. Výborná starostlivosť o zákazníka. Ceny väčšinou od 149€/noc pre 2 osoby.

Hlavným letiskom je Letisko Fryderyka Chopina Varšava. V jeho blízkosti sa nachádza viacero hotelov. Ak potrebujete iba prespať pri letisku, výhodnou ponukou je Apartamenty Okęcie. Rozsiahle izby s dobrým výhľadom, Wi-Fi zdarma. Spoplatnené parkovisko (cca 5€/deň). Nepretržitá služna recepcie. Výborné hodnotenia zákazníkov. Za dvojlôžkovú izbu zaplatíte už od 25€/noc. Ide o rodinnú firmu s výbornou atmosférou. Príjemné ubytovanie za perfektnú cenu, navyše v super polohe. Odporúčame.

Máte skúsenosti s ubytovacími zariadeniami vo Varšave? Podeľte sa o svoje zážitky a napíšte nám do komentárov nižšie.

340657_7325

Objednať ubytovanie vo Varšave!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. idem autom z bratislavy do varšavy… viete mi poradiť nejakú cestu nech ma to moc nestojí na poplatkoch a netrvá to dlho? asi pôjdem cez žilinu a potom cez censchochowu v PL

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *