Varna

Publikované jún 24, 2013 v kategórii Bulharsko

Varna

Prímorské mesto v Bulharsku. Varna je tretím najväčším mestom krajiny a vyhľadávanou turistickou destináciou.

Mesto žije prevažne z turizmu, najviac návštevníkov sem zavíta pochopiteľne počas letnej sezóny. Ak Vás nebaví ležať na pláži, môžete navštíviť miestne pamiatky. Katedrála Zosnutia presvätej Bohorodičky patrí medzi najznámejšie, bola postavená koncom 19. storočia. Nájdete ju na Námestí Cyrila a Metoda.

Letisko Varna je od centra mesta vzdialené 8 km. Využívajú ho aj nízkonákladovky (väčšinou len sezónne). Z letiska premáva do centra mesta pravidelná bezplatná kyvadlová doprava.

Ak sa sem chystáte „na vlastnú päsť“ a plánujete sa zdržať, budete potrebovať ubytovanie. Ceny hotelov vo Varne sú veľmi priaznivé, ubytovacie zariadenia sú taktiež kvalitné.

Rôzne pamiatky vo Varne

Určite nič nepokazíte, ak si zarezervujete pobyt v Panorama Hotel. 4 hviezdičky, poloha v centre mesta blízko pláže. Letisko je vzdialené 7 km. Vynikajúce hodnotenia zákazníkov, výhodná cena. Klimatizované a príjemne zariadené izby. Veľmi dobré napojenie na verejnú dopravu, hneď pri hoteli je autobusová zastávka. Za noc v dvojlôžkovej izbe Standard zaplatíte od 59€. Raňajky sú v cene pobytu.

Luxusné päťhviezdičkové ubytovanie vo Varne ponúka niekoľko hotelov. Jedným z nich je Graffit Gallery Design Hotel. Nachádza sa v centre Varny, 400 metrov od pobrežia. Pamiatky a turistické atrakcie sú v pešej dostupnosti. Izby sú zariadené skutočne úchvatne, pobyt v tomto hoteli je prvotriednym zážitkom. Ich súčasťou je aj priestranná kúpeľňa, kde je pre hostí k dispozícii napríklad župan a sušič vlasov. V hoteli nájdete aj modernú posilňovňu a bazén s výhľadom na mesto. Relax ponúka sauna a rôzne masáže. Špeciality bulharskej kuchyne a medzinárodné pokrmy sa podávajú v hotelovej reštaurácii s názvom Red Canape. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, raňajky sú v cene pobytu. Za noc v dvojlôžkovej izbe zaplatíte len 85€.

Počas leta je o ubytovanie vo Varne zvýšený záujem a preto sú hotely obsadené oveľa viac než zvyčajne. Počas sezóny sú ceny ubytovania zvýšené. Odporúčame uskutočniť rezerváciu dostatočne vopred.

1217121_seaside_1

Objednať ubytovanie vo Varne!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *