Valletta

Publikované júl 8, 2013 v kategórii Malta

Valletta

Valletta je zaujímavá hneď z niekoľkých dôvodov. Je hlavným mestom ostrovného štátu Malta, patrí medzi najmenšie hlavné mestá – jej rozloha je len 0,55 km², žije tu len pár tisíc obyvateľov. Celé mesto je zapísané v zozname UNESCO.

Nedostatkom priestoru netrpí len hlavné mesto, ale celý ostrov. Z tohto dôvodu je husto obývaný, nehovoriac o Vallette. Tá je plná úzkych uličiek, ktoré obklopujú domy nasekané hneď vedľa seba.

Dopravu v meste tvoria hlavne autobusy, v centre mesta je niekedy možné použiť len taxík. Ak si požičiate auto, bez problémov stihnete prejsť po celom ostrove za jeden deň.

Katedrála sv. Jána je jednou z pamiatok, ktoré návštevník mesta nezvykne vynechať. Oplatí sa vidieť aj miestne trhy. Konajú sa každý deň, najväčšie sú však v nedeľu dopoludní.

Letisko Valletta je jediným letiskom v krajine, nachádza sa 8 km od mesta. Základňu tu majú národné aerolínie Air Malta. Premávajú sem aj nízkonákladovky ako easyJet, Wizz Air, Ryanair.

HD zábery z Valletty

O mesto je najväčší záujem počas letnej sezóny, kedy môžu hlásiť miestne hotely plnú obsadenosť. Ceny za nocľah sa počas leta zvyšujú. Odporúčame rezervovať ubytovanie vo Vallette dostatočne vopred.

Cenovo výhodný je trojhviezdičkový Osborne Hotel, nachádzajúci sa 5 minút chôdze od katedrály. Za podobný čas sa dostanete aj k prístavu, odkiaľ premáva trajekt do mesta Sliema. Súčasťou klimatizovaných izieb je TV a vlastná kúpeľňa. Hostia môžu využiť relax v strešnom bazéne, ktorý ponúka krásny výhľad na mesto. Obedy a večere sú k dispozícii v hotelovej reštaurácii vo forme bufetu. Bezplatné parkovanie, nevýhodou je spoplatnené Wi-Fi. Za nocľah pre dve osoby s raňajkami zaplatíte od 70€, polpenzia stojí od 81€.

V meste sa nachádzajú aj päťhviezdičkové hotely, veľmi pozitívne hodnotenia od hostí dostáva Grand Hotel Excelsior. Nachádza sa blízko historického centra mesta, z hotela je výhľad na prístav Marsamxett a ostrov Manoel. Elegantné izby majú panoramatické okná, väčšina z nich má balkón alebo terasu. Samozrejmosťou je klimatizácia. Hotel Excelsior ponúka pre svojich hostí relax v príjemných záhradách, kúpeľoch, alebo na súkromnej pláži. Je možné absolvovať kurz potápania. Hotel Excelsior ponúka pre svojich hostí relax v príjemných záhradách, kúpeľoch, alebo na súkromnej pláži. Je možné absolvovať kurz potápania. Širokú ponuku jedál nájdete v troch hotelových reštauráciách, na drink môžete zájsť do piatich barov. Z baru pri bazéne je výborný výhľad na more. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet aj parkovanie. Raňajky sú v cene pobytu. Dvojlôžková izba stojí od 154€/noc.

Máte skúsenosti s ubytovaním a hotelmi vo Valette? Môžete ich zverejniť v komentároch pod článkom.

1000833_valletta_-_malta

Objednať ubytovanie vo Vallette!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *