Valladolid

Publikované jún 3, 2013 v kategórii Španielsko

Valladolid

Priemyselné mesto na severozápade Španielska. Nachádza sa pri riekach Pisuerga a Esgueva. V okolí je viacero vinohradníckych regiónov.

Valladolid má bohatú históriu, svojho času bol dokonca hlavným mestom Španielskeho kráľovstva. Do dnešnej doby sa zachovalo množstvo pamiatok, ktoré by ste počas svojej návštevy určite mali vidieť. Medzi najvýznamnejšie pamiatky vo Valladolide patrí katedrála z 16. storočia (stále nedostavaná) alebo námestie Plaza Mayor, kde stojí napríklad budova radnice.

Mesto je známe aj tým, že tu posledné roky svojho života prežil Krištof Kolumbus. V jeho dome je zriadené múzeum, ktoré je dostupné pre turistov.

Letisko Valladolid sa nachádza 10 km od mesta, je však využívané iba na vnútroštátne lety. Najbližšie veľké letiská sa nachádzajú v Madride, sú vzdialené vyše 200 km.

V meste nájdete viacero kvalitných hotelov s dobrými hodnoteniami. Najlepšie hodnotenia má štvorhviezdičkový Nexus Valladolid Suites & Hotel. Klimatizované izby ponúkajú nádherný výhľad na staré mesto. Ich súčasťou je aj kúpeľňa a kuchynka s mikrovlnkou a chladničkou. Kontinentálne raňajky sa podávajú v jedálni. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie. Za noc v dvojlôžkovej izbe zaplatíte 75€.

Promo video o Valladolide

Veľmi obľúbený je aj Hotel Boutique Gareus, ktorý sa taktiež nachádza v starom meste. Námestie Plaza Mayor je vo vzdialenosti 300 metrov. Historická budova, 4 hviezdičky. Moderné a priestranné izby sú klimatizované, nechýba v nich vlastný balkón a kúpeľňa so sušičom vlasov. Bezplatné Wi-Fi pripojenie, parkovanie a raňajky sú spoplatnené. Dvojlôžková izba stojí od 67€/noc.

Ak máte skúsenosti s hotelmi vo Valladolide, neváhajte nám napísať svoje dojmy do komentárov.

Valladolid_SanPablo

Objednať ubytovanie vo Valladolide!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *