Frankfurt

Publikované apr 25, 2013 v kategórii Nemecko

Frankfurt

Jedno z najväčších miest v Nemecku. Obrovský obchodný význam – sídli tu Európska centrálna banka, koná sa tu veľké množstvo veľtrhov. Výhodná dopravná poloha, Frankfurt je dôležitý dopravný uzol.

Letisko Frankfurt nad Mohanom je najväčšie letisko v Nemecku a celkovo patrí medzi najvyužívanejšie letiská na svete. Nachádza sa približne 12 km od mesta. Lacné letenky do Frankfurtu sa dajú kúpiť napríklad na lety spoločnosti Niki Luftfahrt a ďalších nízkonákladových aerolínií.

Dopad na krásu mesta mala druhá svetová vojna a práve aj kvôli tomu je Frankfurt rozdelený na 2 časti – staré mesto Altstadt a novšie Innenstadt. Turistom zvyčajne neuniknú najdôležitejšie pamiatky ako mestská radnica Römer, Katedrála svätého Bartolomeja pochádzajúca ešte z čias Franskej ríše, alebo zaujímavé kostoly.

Veľa návštevníkov sem zavíta práve kvôli spomínaným veľtrhom. Majú veľmi dlhú tradíciu, svoj tovar tu rôzni obchodníci ponúkali dokonca už v stredoveku. Počas veľtrhov zvyknú miestne hotely hlásiť plnú obsadenosť a zohnať si ubytovanie môže byť trochu náročnejšie. Z tohto dôvodu treba na rezerváciu pobytu myslieť skôr.

Hotely vo Frankfurte nepatria medzi najlacnejšie. Najčastejšie tu môžete nájsť trojhviezdičkové hotely. Pozitívnymi hodnoteniami sa chváli napríklad Hilton Garden Inn Frankfurt Airport. Ideálne ubytovanie pre návštevníkov, ktorí chcú byť ubytovaní pri letisku – Hilton sa totiž nachádza v jeho bezprostrednej blízkosti. Poloha je síce mimo centra mesta, dá sa sem však dopraviť do 15 minút napríklad vlakom. Hotel má vlastné wellness centrum, dobre vybavenú posilňovňu, môžete si tu dopriať aj masáž. Izby nie sú dostatočne veľké, niektorí návštevníci sa sťažovali na nepohodlné postele. Wi-Fi pripojenie je v celom areáli a na izbách zdarma, avšak parkovanie je spoplatnené sumou až 32€/deň. Noc v dvojlôžkovej izbe stojí od 119€ (raňajky nie sú v cene).

Promo video o Frankfurte

Ďalším trojhviezdičkovým hotelom hneď pri letisku je Meininger. Nachádza sa len pár stoviek metrov od terminálu 2 frankfurtského letiska. Malé avšak útulné izby, nepreniká do nich žiadny hluk. Oproti Hiltonu má oveľa nižšiu cenu – noc pre 2 osoby od 49€.

Zohnať lacné ubytovanie vo Frankfurte sa dá napríklad v hosteloch a penziónoch, je ich tu však pomerne málo. Prevažujú skôr spomínané trojhviezdičkové hotely, ktorých kvalita je v Nemecku vyššia ako v podobných hoteloch v iných krajinách.

Nájdete tu ale aj dosť luxusných päťhviezdičkových hotelov. V krásnom prostredí vo veľkom parku sa nachádza Kempinski Hotel Gravenbruch Frankfurt. Situovaný mimo mesta, dostať sa sem potrvá cca 15 minút jazdy, od letiska je vzdialený 12 km. Hotelové izby v budove zo 16. storočia sú klimatizované a vybavené luxusným nábytkom. Nájdete tu vnútorné aj vonkajšie bazény, po ťažkom dni si môžete dopriať relax v saune alebo na masáži. Máte chuť si zabehať? V okolitom parku sú joggingové trasy. Taktiež si môžete užiť bicyklovanie v nádhernej okolitej prírode, alebo si zahrať golf na ihrisku vzdialenom 3 km od hotela. Spoplatnené parkovisko (10€/deň), aj raňajky (až 29€!). Wi-Fi je síce podľa oficiálnych zdrojov ponúkané bezplatne, niektorí návštevníci však tvrdili opak. Sťažnosti sa týkali aj nedostatočného servisu a zníženej kvalite v posledných rokoch. Napriek tomu prevažujú pozitívne hodnotenia zariadenie. Dvojlôžkové izby sú ponúkané už od 140€/noc.

Ceny uvedené v tomto článku sa môžu líšiť. Závisí to napríklad od sezóny, alebo obsadenosti hotelov. Ceny sa väčšinou líšia aj podľa konkrétneho termínu pobytu.

164892_frankfurt_drive-by_shooting

Objednať ubytovanie vo Frankfurte!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. leteli sme z viedne, bola akcia s Austrian Airlines a letenky stali okolo stovky.. mesto je velmi pekne, vidiet ze bolo po vojne nanovo vybudovane, zaujimava architektura

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *