Lyžovačka a overené hotely v obci Folgarida vo Val di Sole

Publikované sep 27, 2014 v kategórii Taliansko

Lyžovačka a overené hotely v obci Folgarida vo Val di Sole

Talianske údolie Val di Sole v provincii Trentino bolo obdarené krásnou prírodou, ktorú množstvu turistov oceňuje najmä v zimnom období. Nachádzajú sa tu totiž špičkové lyžiarske strediská.

Jedno z najdôležitejších stredísk v oblasti je obec Folgarida, ktorej názov preklade znamená „miesto papradí“. Okrem lyžovačky lákajú návštevníkov aj jazerá, turistika a cyklotúry.

Lyžiarske stredisko Folgarida – Marilleva

33 zjazdoviek s celkovou dĺžkou 62 km leží v nadmorskej výške od 1270 po 2179 metrov nad morom (vrch Monte Vigo), sú vhodné pre úplných začiatočníkov i skúsených lyžiarov. Najväčšie zastúpenie majú ľahké modré (47%) a stredne ťažké červené zjazdovky (40%), nechýbajú však ani čierne trate (13%). Talianske čierne svahy sú však vo všeobecnosti miernejšie než v iných krajinách.

So skipasom Superskirama Dolomiti budete oprávnení k návšteve ďalších stredísk v okolí. Zo strediska Folgarida – Marilleva sa môžete napríklad priamo dostať do Madonna di Campiglio – Pinzolo.

O pohodlnú prepravu sa starajú desiatky lanoviek a vlekov. Priaznivcov nočného lyžovania poteší fakt, že dve zjazdovky sú umelo osvetlené. Nechýba ani moderný snowpark, školy lyžovania, požičovne vybavenia a bufety s občerstvením. S najväčšou pravdepodobnosťou sa môžete tešiť na príjemné počasie – údolie Val di Sole má viac ako 300 slnečných dní v roku.

Kde sa ubytovať?

Veľmi dobré odporúčania má štvorhviezdičkový Luna Wellness Hotel. Blízkosť lyžiarskeho strediska (150 metrov od zjazdoviek), služby na úrovni, milý personál, množstvo možností na letné i zimné aktivity. Odporúčam kliknúť na názov hotela a prečítať si všetky recenzie od predchádzajúcich návštevníkov. Pri check-ine dostanete welcome drink, v cene pobytu sú raňajky. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet aj súkromné parkovisko. K dispozícii je wellness centrum, v ktorom nechýba napríklad bazén, sauna, parný kúpeľ a relaxačná miestnosť. Elegantné a priestranné izby majú balkón s výhľadom, TV s plochou obrazovkou, kúrenie a kúpeľňu so županmi.

Adrenalínový freeride

Skvelou voľbou je aj trojhviezdičkový Hotel Alaska. Blízkosť zjazdoviek, wellness centrum (vírivky, sauny), reštaurácia s talianskymi špecialitami a príjemný personál. V cene pobytu je zahrnutá polpenzia, nechýba ani bezplatné parkovisko pre ubytovaných hostí. Nevýhodou je spoplatnené pripojenie na internet. Súčasťou všetkých izieb je TV s plochou obrazovkou, kúpeľňa, kúrenie a trezor. Niektoré majú aj balkón. Aktuálne ceny a recenzie od predchádzajúcich hotelových hostí si neváhajte zobraziť kliknutím na predošlý odkaz.

204191

Objednať ubytovanie vo Folgaride!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *