Sprievodca letoviskom Zavala na ostrove Hvar

Publikované jan 27, 2014 v kategórii Chorvátsko

Sprievodca letoviskom Zavala na ostrove Hvar

Na južnom pobreží Hvar sa nachádza malé prístavné letovisko Zavala. Vo vzdialenosti 7 km je trochu známejšie mestečko Jelsa. Prístup do Zavaly a okolitých miest je možný iba vďaka tunelu medzi obcou Pitve a Zavalou. Je dlhý 1,4 km a riadený semaforom.

Kvôli svojej odľahlosti je vyhľadávaná medzi návštevníkmi, ktorí tu túžia prežiť pokojnú rodinnú dovolenku. Nájdete tu obchod a niekoľko reštaurácii, za rušnejším životom treba zájsť do spomínanej Jelsy.

Kúpanie a atrakcie

Pobrežie je skalnaté a veľmi členité. Prístup do čistého mora umožňuje aj niekoľko kamienkových pláží, ktoré môžete objaviť medzi skalami. Pár menších pláží je aj pri prístave. Väčšinu z nich obklopuje vegetácia. Výborné podmienky na kúpanie má aj protiľahlý ostrov Šćedro.

Pár pekných záberov

Kde rezervovať ubytovanie?

Jednou z najlepších možností rezervácie ubytovania v Zavale je uskutočniť rezerváciu prostredníctvom online rezervačných systémov. Veľkou výhodou je možnosť prečítať hodnotenia konkrétnych zariadení od predchádzajúcich návštevníkov, vďaka ktorým si ľahko vyberiete vyhovujúce apartmány.

Tipy na kvalitné zariadenia

Výborné ohlasy má trojhviezdičková Villa Zaca. Je situovaná v centre Zavaly, v bezprostrednej blízkosti kamienkovej pláže. V okolí je aj reštaurácia, pizzeria, rybí trh a obchod s potravinami. Predošlí hostia vo svojich recenziách spomínajú príjemný a ochotný personál. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie, bez poplatku môžete dokonca ubytovať aj svojho zvieracieho domáceho miláčika. Ubytovacie jednotky sú klimatizované, ich súčasťou je balkón s výhľadom na more. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa a malá chladnička. Aktuálne ceny ubytovania si môžete prezrieť po kliknutí na odkaz vyššie.

Pozitívne ohlasy má aj trojhviezdičkový Pension Marjan. Jeho súčasťou je reštaurácia s chutnou dalmátskou kuchyňou, pochutnať si môžete napríklad na grilovaných morských plodoch a údenej šunke. Za zmienku stoja aj kvalitné oblastné vína. Všetky priestranné apartmány sú klimatizované a vybavené zariadeným balkónom, súčasťou je aj kuchyňa s jedálňou a kúpeľňa. K dispozícii je bezplatné parkovanie aj Wi-Fi pripojenie na internet. Ceny ubytovania a možnosti rezervácie si môžete prezrieť kliknutím na názov zariadenia.

Tunel_Pitve-Zavala_jug

Objednať ubytovanie v Zavale!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *