Zaragoza

Publikované máj 8, 2013 v kategórii Španielsko

Zaragoza

Jedno z najväčších španielskych miest sa nachádza na rieke Ebro. Zaragoza je hlavným mestom autonómneho spoločenstva Aragónsko.

Medzi turistami nie je známa ako napríklad Barcelona a Madrid, napriek tomu ide o veľmi pekné mesto, známe najmä ľudovým umením a gastronómiou.

Pri návšteve Zaragozy by ste nemali vynechať návštevu najdôležitejších pamiatok, niektoré z nich sú zapísané aj v Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Významnou náboženskou stavbou je Bazilika del Pilar – viaže sa k nej príbeh svätého Jakuba, ktorý sa v Španielsku snažil šíriť kresťanstvo. Podľa legendy sa mu počas modlitby zjavila Panna Mária a povedala mu, aby postavil chrám.

Spomienkou na túto udalosť je každoročná slávnosť Fiestas del Pilar. Známa pamiatka je aj gotická katedrála La Seo, ktorú tiež nájdete v spomínanom zozname UNESCO.

Letisko Zaragoza je pomerne malé, nachádza sa 16 km na západ od mesta. Zaujímavosťou je, že ho na svoje účely niekedy používa aj NASA.

Promo video o Zaragoze

Po vyhľadaní mesta v rezervačnom systéme ubytovania nájdete niekoľko desiatok výsledkov – v meste nie je príliš rozvinutý cestovný ruch. Napriek tomu si z ponuky vyberie každý, nájdu sa tu dokonca aj hotely s piatimi hviezdičkami.

Ceny hotelov sú tu veľmi priaznivé. Z tohto dôvodu nájdete v ponuke len veľmi málo klasických hostelov – cenovo sa im totiž vyrovnajú trojhviezdičkové hotely.

Jedným z nich je Eurostars Plaza Delicias. Za noc pre dvoch zaplatíte len 40€. Poloha hneď pri vlakovej stanici AVE, 3 km od historického centra mesta. Izby sú klimatizované a štýlovo zariadené. Parkovisko je spoplatnené a pomerne malé. Bezplatné Wi-Fi. V blízkosti sa nachádza veľké obchodné centrum a niekoľko reštaurácii. Pozitívne hodnotenia zákazníkov.

Lacné ubytovanie v Zaragoze poskytujú aj menšie penzióny, kde si za dvojlôžkovú izbu zaplatíte len 20-30€.

Cenovo dostupné sú aj päťhviezdičkové hotely. Hotel Reina Petronila je pravdepodobne najlepší hotel v Zaragoze. Veľmi dobrá poloha v centre. Ochotný a snaživý personál. Moderný hotel, veľké a príjemné izby. Po ťažkom dni si môžete dopriať relax v hotelovom bazéne. V areáli nájdete aj posilňovňu, zákazníci sa však sťažovali na jej nedostatočné vybavenie. Napriek tomu má vynikajúce hodnotenia a za noc vo dvojici zaplatíte od 86€.

Rezervovať hotely v Zaragoze si môžete pokojne aj na poslednú chvíľu. Plná obsadenosť tu hrozí akurát počas spomínaných osláv Fiestas del Pilar, ktoré sa uskutočňujú počas októbra – vtedy je lepšie pre istotu zarezervovať hotel vopred.

900825_old_houses

Objednať ubytovanie v Zaragoze!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *