Turín

Publikované apr 24, 2013 v kategórii Taliansko

Turín

Kultúrne a obchodné centrum severného Talianska. Bohatá história a mnoho pamiatok vynahradia turistom chýbajúce more. Subtropická klíma zabezpečuje príjemné počasie v Turíne. Zimy studené a suché, letá horúce.

Patrí medzi najnavštevovanejšie mestá v Taliansku, ročne sem zavíta niekoľko stoviek tisíc návštevníkov.

Pre turistov je najvýhodnejšie cestovať po Turíne metrom – veľmi efektívne a moderné, postavené v roku 2006.

Turín sa zvykne označovať aj ako hlavné mesto čokolády. Určite ju počas svojej návštevy ochutnajte a ak sa sem chystáte koncom októbra, určite zavítajte na čokoládový festival.

Letisko Turín je vo vzdialenosti 16 km od mesta. Za nízke ceny ponúka letenky do Turína napríklad spoločnosť Ryanair. Za cestu autobusom z letiska do mesta zaplatíte približne 6€.

Medzi zaujímavé pamiatky v tomto meste patrí napríklad kráľovský palác Savojovcov, vedľa neho je kostol svätého Lorenza. Správny turista nevynechá ani Mole Antoneliana – kedysi jedna z najvyšších budov sveta. Sídli v nej múzeum filmu a môžete ju nájsť aj na talianskych eurominciach.

Turín má kvalitné hotely, cez internet sa dá zarezervovať pobyt v takmer 150 z nich.

Suverénne najlepšie hodnotenia má Grand Hotel Sitea. 4 hviezdičky, elegantne zariadené izby. Neváhajte navštíviť hotelovú posilňovňu. V teplých mesiacoch sú raňajky podávané v hotelovej záhrade. Výborné postele a vankúše. Bezplatné pripojenie na internet, spoplatnené parkovisko (22€/deň). Na zaplatenie izby pre dvoch na noc si nachystajte približne 200€/noc (raňajky sú v cene).

Zdá sa Vám takáto cena za nocľah prehnaná? Ak sa uspokojíte s jednoduchším zariadením, nájdite si lacné ubytovanie v Turíne. Sem patrí napríklad rodinné B&B zariadenie La Terrazza Sul Po. Jedinou nevýhodou je poloha – 15 minút chôdze od centra. To však kompenzuje napríklad fakt, že Vám tu bezplatne požičajú bicykel, ktorým sa do centra za pár minút dostanete. Zariadenie má iba 2 izby a veľmi príjemnú atmosféru. Na izbách nechýba klimatizácia a LCD televízory. Majú spoločnú kúpeľňu. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Veľkou výhodou je fakt, že majiteľ zariadenia je turistický sprievodca a vie Vám zorganizovať prehliadku po meste. Cena za dvojlôžkovú izbu len 60€. Vynikajúce hodnotenia, odporúčame.

Priaznivci päťhviezdičkových hotelov si tiež prídu na svoje. Vynikajúce hodnotenia má hlavne Principi di Piemonte. Už na prvý pohľad veľmi luxusný hotel je nádherný aj z vnútornej časti. Nachádza sa priamo v centre, pár minút chôdze od Egyptského múzea. Wellness centrum s bazénom a masážami. Priestranné izby s LCD televízormi a Wi-Fi pripojením – to je však spoplatnené a zaplatíte si až 6€ za hodinu. Veľká nevýhoda. Hotelové parkovisko taktiež spoplatnené sumou až 36€/deň. Za noc pre dvoch zaplatíte v akciovej cene od 175€ (raňajky sú v cene).

Promo video o Turíne

Niektorí ľudia zvyknú navštíviť Turín z rôznych dôvodov len na jednu noc. Pracovné cesty, alebo napríklad návštevy hudobných a kultúrnych podujatí – koncerty v Turíne sa organizujú dosť často, takisto sa tu odohráva množstvo športových zápasov, známy je napríklad futbalový klub Juventus Turín.

Vtedy je najlepším riešením ubytovať sa v blízkosti letiska Turín. V jeho blízkosti je napríklad veľmi kvalitné B&B zariadenie Casale Ricci. V bezprostrednej blízkosti je autobusová zastávka, ktorou sa dostanete do centra mesta. Bezplatné parkovanie a Wi-Fi pripojenie. Moderné, čisté, priestranné izby sú okrem iného vybavené LCD televízorom, balkónom, minibarom a vlastnou kúpeľňou so sušičom vlasov. Izby sú odhlučnené – nehrozí žiadny hluk z blízkeho letiska. Bohaté raňajky pripravuje priamo majiteľ zariadenia – domáce torty, muffiny, koláčiky. Casale Ricci má vynikajúce hodnotenia od zákazníkov, ktorí tu už boli ubytovaní. Za noc pre dvoch zaplatíte približne 80€ – môže sa to zdať veľa vzhľadom nato, že ide o B&B zariadenie, avšak za ponúkanú kvalitu je tá cena adekvátna. Odporúčame.

Ak máte skúsenosti s akýmkoľvek ubytovacím zariadením v Turíne, budeme radi ak sa o ne podelíte v komentároch. Ďakujeme.

863006_a_important_church_of_turin

Objednať ubytovanie v Turíne!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

3 Komentáre

  1. da sa s ryanairom letiet aj so psom?

    • letecká doprava so psom je komplikovaná avšak nie nemožná, nízkonákladovky ju však väčšinou neumožňujú, cestovať cez ryanair so psom určite nemôžete

    • resp. existuje výnimka – cestovať s vami môže slepecký pes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *