Príjemné a pokojné chorvátske letovisko Turanj

Publikované mar 22, 2014 v kategórii Chorvátsko

Príjemné a pokojné chorvátske letovisko Turanj

V oblasti severnej Dalmácie, v blízkosti známejšieho letoviska Biograd na Moru (7 km) a obľúbenej dedinky Sveti Filip i Jakov (2 km), leží ďalšia dovolenková destinácia s názvom Turanj. Zadar je vzdialený 23 km.

Turanj je pokojná obec. Neočakávajte žiadny rušný nočný život a ani preplnené pláže. Je ideálnym miestom na dovolenku pre rodiny s menšími deťmi. Vďaka výbornej polohe je ideálna na rôzne výlety do okolia.

Tipy na atrakcie

Názov Turanj je odvodený od pozostatkov stredovekého opevnenia. Hlavným lákadlom je prímorská poloha, počas svojej návštevy sa však pravdepodobne aj poprechádzate po meste a prezriete miestne pamiatky. Žiadne významné pamätihodnosti nečakajte, nachádza sa tu len niekoľko sakrálnych stavieb. Jednou z nich je kostol z 15. storočia, v ktorom sa počas letnej sezóny konajú každoročné slávnosti. V okolí sú ďalšie kostoly, turistickou atrakciou je aj miesto s názvom Crni krug, z ktorého si môžete vychutnať výhľad na Turanj a okolie.

Pobrežie a more

Kde sa kúpať?

Kúpať sa môžete v nenápadných skrytých zátokách. Vstup do mora je pozvoľný, väčšinou vhodný aj pre menšie deti. Pobrežná promenáda Lungo mare spája Turanj so spomínanou obcou Sveti Filip i Jakov. Tá sa môže pochváliť plážou Iza Banja, ktorá sa pýši modrou vlajkou. Je dlhá približne kilometer. Za kúpaním sa oplatí zájsť aj do ďalších blízkych letovísk.

Overené ubytovanie

Apartmánové ubytovanie v Turanji za férové ceny ponúkajú trojhviezdičkové Apartments Eugen Pedisić. Poloha 300 metrov od centra a 50 metrov od najbližšej pláže. Obklopuje ich záhrada, v blízkom okolí je reštaurácia (morské špeciality, pizza), pekáreň a obchod s potravinami. Do širšieho okolia sa môžete dostať z autobusovej stanice, ktorá je vo vzdialenosti 1 km. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Pozitívne ohlasy predošlých návštevníkov zobrazíte kliknutím na názov apartmánov. Ubytovacie jednotky sú klimatizované a majú balkón s výhľadom (do záhrady alebo na more). Samozrejmosťou je TV, kúpeľňa so sprchovým kútom a kuchynka s jedálňou.

Pozitívne ohlasy majú aj štvorhviezdičkové BonaMare Apartments. Predošlí návštevníci chvália výborný prístup personálu, okolité prostredie, krásny výhľad a skvelé vybavenie apartmánov. Obrovskou výhodou je súkromná pláž, personál Vás vybaví lehátkami a slnečníkmi. K dispozícii je Wi-Fi a parkovanie zdarma, nechýba ani gril na spoločnej terase. Apartmány sú klimatizované a veľmi elegantne zariadené. Samozrejmosťou je balkón s výhľadom na more. Nechýba ani vlastná kúpeľňa, kuchynka s jedálňou a TV s plochou obrazovkou. Všetky recenzie a aktuálne ceny nájdete po kliknutí na názov apartmánov.

turanj2

Objednať ubytovanie v Turanji!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *