Tučepi

Publikované jún 28, 2013 v kategórii Chorvátsko

Tučepi

Prímorské letovisko na jadranskom pobreží Dalmácie. Tučepi sú na pohľad malá prímorská obed, počas leta sa však menia na vyhľadávaný raj pre dovolenkárov.

Podľa sčítania z roku 2004 tu žije iba okolo 1700 obyvateľov, veľká časť z nich sa živí cestovným ruchom. Okrem hotelov sa tu nachádza množstvo apartmánov, ktoré prenajímajú práve miestni obyvatelia. Nachádza sa tu široká škála ubytovacích zariadení. Od tých najlacnejších, až po niekoľko kvalitných štvorhviezdičkových hotelov.

Ak si chcete pozrieť miestne pamiatky, môžete zavítať napríklad na miestny cintorín, kde sa nachádzajú pozostatky z dôb stredoveku. Turisti zvyknú obdivovať aj barokové letohrádky.

Návštevníkov sem lákajú najmä pláže. Nachádzajú sa tu dve – severná a južná. Obe sa radia medzi najkrajšie a najdlhšie pláže v oblasti Makarskej riviéry. Ich celková dĺžka je vyše 3 km. Krásne more a štrkovo-piesočnaté pláže sú ideálne aj pre rodiny s deťmi.

Tučepi z vtáčej perspektívy

Ubytovanie v Tučepoch je možné „booknuť“ cez rezervačné systémy, ktoré majú v ponuke niekoľko desiatok ubytovacích zariadení v tejto oblasti.

Cenovo výhodné je napríklad ubytovanie v trojhviezdičkovej vile House Villa Roza. Veľkou výhodou je poloha blízko centra aj pláže (najbližšia je vzdialená iba 50 metrov). Súčasťou klimatizovaných izieb je balkón a vlastná kúpeľňa, niektoré majú aj vlastnú kuchyňu, ostatné spoločnú. Bezplatné Wi-Fi pripojenie aj parkovanie. Letisko Split je od hotela vzdialené 75 km, personál sem vie za poplatok vybaviť službu prepravy. Dvojlôžková izba stojí od 45€/noc. Hodnotenia tohto zariadenia sú však pomerne negatívne a preto radšej odporúčame vilu nižšie.

Vynikajúce hodnotenia a skvelú polohu má trojhviezdičková Villa Lucija, nachádzajúca sa priamo na pobreží Jadranského mora. Hostia si tak môžu vychutnať výhľad na more priamo z balkónov a terasy. Všetky ubytovacie jednotky sú vybavené aj televízorom a kuchynkou. V celom areáli je bezplatné pripojenie na internet, parkovanie je taktiež zdarma. Rôzne reštaurácie a bary sú v centre mesta, ktoré je vzdialené iba 200 metrov. Noc pre dvoch stojí od 63€/noc.

Odporúčame rezervovať ubytovanie v Tučepoch dostatočne skoro. Počas letnej sezóny už býva totiž veľa zariadení vypredaných a cena sa taktiež zvyšuje.

Ak máte skúsenosti s hotelmi v Tučepoch, neváhajte sa o ne podeliť v komentároch pod článkom.

1083619_sunset

Objednať ubytovanie v Tučepoch!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. nechystá sa niekto do tučepov autom? sme dvaja, zložili by sme sa na benzín.. prípadne neviete koľko stojí vlak z NR/BA? ďakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *