Toulouse

Publikované máj 17, 2013 v kategórii Francúzsko

Toulouse

Takzvané „ružové mesto“. Patrí medzi najväčšie mestá vo Francúzsku. Toulouse získalo svoju prezývku podľa ružových tehlových budov v historickom centre mesta.

V 16. storočí však mesto zbohatlo kvôli predaju úplne inej farby – modrej. Miestna klíma bola totiž ideálna na pestovanie pastelu (rastlina známa aj ako boryt farbiarsky). Z jeho listov sa získava modrá farba. Dnes si v meste pastel kúpite už iba ako suvenír.

Mesto má vynikajúcu atmosféru – úzke uličky plné čarovných kaviarní, módnych obchodíkov, vinární a bagetérií. Väčšina týchto uličiek sa zbieha na rušnom hlavnom námestí, ktoré je medzi turistami veľmi obľúbené.

Turistov zaujíma aj Bazilika sv. Sernina, ktorá sa pýši titulom najdlhšej románskej stavby na svete.

Najvýraznejšou stavbou v centre mesta je Capitole de Toulouse, ktorý v sebe ukrýva okrem iného aj radnicu a mestskú operu. Za návštevu stojí aj Jakobínsky kostol. Gotická stavba pôsobiaca na prvý pohľad ako pevnosť už k náboženským účelom neslúži, konajú sa tu však výstavy a hudobné podujatia.

Promo video o Toulouse

Letisko Toulouse-Blagnac sa nachádza 7 km od mesta. Do centra premávajú autobusy každých 20 minút, jazda trvá tiež približne 20 minút. Pokiaľ sa rozhodnete pre taxík, rátajte s cenou okolo 22€.

Známym miestnym hotelom je Hôtel De Brienne. 4 hviezdičky, veľmi pozitívne hodnotenia návštevníkov. Menšou nevýhodou môže byť pre niektorých poloha – hotel sa nachádza 15 minút chôdze od centra mesta. V jeho blízkosti je však stanica metra, ktorým sa do mesta dostanete pohodlne a rýchlo. Ak sem prídete autom, určite Vás poteší parkovanie zdarma. Wi-Fi pripojenie je taktiež bezplatné. Izby sú veľké a ich zariadenie je veľmi pôsobivé, nechýba veľká posteľ a LCD televízor. Ráno sa podávajú raňajky vo forme bufetových stolov. Cena izby pre 2 osoby sa pohybuje od 117€.

Pomerne lacné ubytovanie v Toulouse ponúka apartmánový hotel Residhome Toulouse Tolosa. Poloha medzi letiskom a centrom mesta. Množstvo pozitívnych recenzií od návštevníkov. Izby sú odhlučnené a klimatizované, súčasťou je aj kuchynka. Hostia majú k dispozícií aj posilňovňu. Raňajky vo forme bufetových stolov. Za apartmán pre 2 osoby zaplatíte od 59€.

Náročnejším návštevníkom sú k dispozícií päťhviezdičkové hotely – napríklad Pullman Toulouse Centre. Nachádza sa blízko centra mesta a Kapitolského námestia. Cesta z letiska trvá približne 15 minút jazdy autom. Izby sú luxusne zariadené, samozrejmosťou je klimatizácia, TV a bezplatné Wi-Fi pripojenie. Nechýba ani zariadenie na prípravu kávy a čaju. Pre hostí je dostupná hotelová posilňovňa, môžu využiť aj služby concierge. Nocľah v dvojlôžkovej izbe stojí od 169€.

685074_toulouse

Objednať ubytovanie v Toulouse!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *