Provensálsky Toulon je vstupou bránou do Francúzskej riviéry

Publikované júl 28, 2014 v kategórii Francúzsko

Provensálsky Toulon je vstupou bránou do Francúzskej riviéry

Francúzsky Toulon v regióne Provensálsko má veľmi príjemnú polohu. Z jednej strany ho obklopujú hory a z druhej more. Okrem toho je významným univerzitným a prístavným mestom s námornou základňou.

Toulon nie je klasickou turistickou destináciou, slúži skôr ako vstupná brána k letoviskám Francúzskej riviéry a Korzike. Mesto veľmi negatívne poznačila druhá svetová vojna, počas ktorej bolo z veľkej časti zničené.

Tipy na atrakcie

Počas spomínanej vojny bolo zničené aj hlavné nádražie, zachovala sa iba veža bývalej radnice. Staršie pamätihodnosti nájdete v historickom centre, ktoré sa nachádza medzi prístavom a rušnými ulicami Boulevard de Strasbourg a Cours Lafayette. Môžete sa tu poprechádzať po pešej zóne s malými námestiami a mnohými fontánami. Na Cours Lafayette sa pravidelne každé ráno konajú trhy s čerstvými rybami a lokálnymi potravinami.

Pár záberov z Toulonu

Na námestí stojí katedrála, ktorá sa stavala od 11. do 18, storočia. Od roku 1957 slúži ako biskupské sídlo. Turistov skôr lákajú rôznorodé fontány. Boli postavené v 17. storočí, väčšina z nich sa neskôr reštaurovala.

Návštevníci mesta nezvyknú vynechať ani návštevu múzea Musée National de la Marine, v ktorom si môžete priblížiť históriu mesta, napríklad z napoleonských čias. Ak si chcete spraviť výlet do prírody, odporúčame ísť na Mont Faron. Tento vrch týčiaci sa nad mestom dosahuje nadmorskú výšku 584 metrov. Na vrchol sa dá dostať aj lanovkou, z ktorej si vychutnáte príjemný výhľad na mesto.

Spoľahlivé hotely pri centre

5 minút chôdze od prístavu a historického centra Toulonu stojí trojhviezdičkový ibis Styles Toulon Centre Congrès. Hneď oproti je kongresové centrum, v blízkosti je aj známy štadión rugby. Tradičnú francúzsku kuchyňu si môžete vychutnať v hotelovej reštaurácii, prípadne môžete zájsť na drink do baru. Pri vstupe je podávaná káva a čaj zdarma. V cene pobytu sú raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi. Za parkovanie si budete musieť priplatiť. Útulné izby sú vybavené klimatizáciou, nechýba ani TV s plochou obrazovkou, kúpeľňa a rýchlovarná kanvica. Aktuálne ceny ubytovania a fotky hotela si môžete prezrieť po kliknutí na odkaz vyššie.

Pozitívne ohlasy má aj štvorhviezdičkový Holiday Inn Toulon City Centre, v ktorom majú hostia k dispozícii vonkajší bazén a posilňovňu. Súčasťou hotela je reštaurácia, v ktorej Vám pripravia tradičné provensálske špeciality. V pešej dostupnosti je hlavné námestie a železničná stanica. Moderne zariadené izby sú klimatizované a odhlučnené. Nájsť v nich môžete aj kúpeľňu s vaňou, TV s plochou obrazovkou a rýchlovarnú kanvicu. Wi-Fi pripojenie na internet je v celom hoteli dostupné zdarma, za parkovanie si treba priplatiť. Fotky hotela a možnosti rezervácie si môžete prezrieť kliknutím na odkaz vyššie.

rade-toulon

Objednať ubytovanie v Toulone!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *