Užitočné rady pred návštevou Torremolinos

Publikované máj 29, 2014 v kategórii Španielsko

Užitočné rady pred návštevou Torremolinos

Počas 20. storočia zažilo veľa neznámych rybárskych obcí premenu na dôležité turistické letoviská. Ukážkovým príkladom je španielske mesto Torremolinos, ktoré patrí medzi najvyhľadávanejšie destinácie v oblasti Andalúzie.

Mesto leží blízko známej Malagy, s čím sa spája jedna z jej obrovských predností. Len 7 km od Torremolinos leží letisko, ktoré patrí medzi najväčšie letiská v krajine. Vďaka lacným letenkám od Ryanairu sa sem môžete dostať veľmi jednoducho.

Ako sa dostať z letiska?

Vďaka blízkej polohe sa z letiska dostanete do Torremolinos za 10-15 minút. Najrýchlejšie a najpohodlnejšie sú taxíky. Čakajú pri terminále 3 a za dopravu si naúčtujú okolo 15€. Cestovať autobusom sa neoplatí, medzi letiskom a Torremolinos nie je žiadny priamy spoj.

Výhodnejšie je cestovať moderným vlakom, ktorý má stanicu približne 100 metrov od príletovej haly (uvidíte ju hneď ako vyjdete z letiska). Počas leta premávajú veľmi často, aj viackrát za hodinu. Lístky sa kupujú v automatoch alebo v stánku „ticket office“. Cestovné poriadky vlakov medzi letiskom a okolitými mestami nájdete na gomarbella.com.

Pamiatky a atrakcie

Názov mesta vznikol spojením slov „Torre“ a „Molinos“. Molinos znamená v preklade „mlyny“, v minulosti sa na tomto území nachádzalo množstvo vodných mlynov a niekoľko sa ich zachovalo aj dodnes. Jednou z miestnych atrakcií je napríklad mlyn El Molino de Inca, ktorý sa nachádza v botanickej záhrade Jardin Botanico Molino de Inca. Obdivovať tu môžete bohatú vegetáciu z rôznych kútov Španielska.

Štvrť La Carihuela

Torre znamená „veža“, tento názov však označuje modernejšiu časť mesta. Zvyčajne je tu plno turistov, je známa bujarým nočným životom. Príjemnú španielsku atmosféru si skôr užijete v starej rybárskej štvrti La Carihuela, kde si môžete pochutnať aj na špecialitách z darov mora.

Pláže a kúpanie

Dlhé a široké piesočnaté pláže oddeľuje od mesta pobrežná promenáda plná barov, reštauračných zariadení a obchodov. More je pokojné s miernymi vlnami, vstup do vody plynulý. Na pláži sa nachádzajú známe „chiringuitos“ – typické regionálne plážové reštaurácie, v ktorých sa varia hlavne pokrmy z rýb a morských plodov.

Najbližšie k centru je pláž El Bajondillo, najlepšie pláže sa nachádzajú na západe pri spomínanej rybárskej štvrti La Carihuela. Práve tu sa približne v roku 1950 začal prudko rozvíjať cestovný ruch, jedným z prvých prominentných hostí bol napríklad Frank Sinatra.

Veľký aquapark

Jedným z najväčších aquaparkov na Costa del Sol je Aqualand Torremolinos, nachádzajúci sa na okraji mesta. Vychutnať si tu môžete množstvo vodných atrakcií a tobogánov. Rozkladá sa na pomerne veľkej ploche, nemusíte sa obávať preplnenosti. Je otvorený od mája do septembra. Dospelý platí za lístok 26€, deti od 5 do 10 rokov platia 18€. Dajú sa rezervovať vopred cez internet na aqualand.es.

Overené a spoľahlivé ubytovanie

Jedným z najznámejších miestnych zariadení sú plážové apartmány Apartamentos Bajondillo, ktoré obklopujú záhrady a vlastný bazén. Samozrejmosťou je bohatý animačný program a ihriská pre rôzne športové aktivity. Spomínaný aquapark je vzdialený 3 km, pláž je samozrejme v bezprostrednej blízkosti. Jedno z najlepších miest na strávenie pobytu v Torremolinos. Odporúčame kliknúť na názov apartmánov a prezrieť recenzie predchádzajúcich návštevníkov. Súčasťou priestranných štúdií je balkón s výhľadom na more, samozrejmosťou je klimatizácia a kúpeľňa s vaňou. Hostia si môžu variť vo vlastnej kuchynke. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie, k dispozícii je aj parkovisko. Odporúčame.

Na pobreží sa nachádza aj štvorhviezdičkový Marconfort Beach Club Hotel All Inclusive. V cene pobytu je polpenzia, za príplatok si môžete dopriať plnú penziu. Hostia majú k dispozícii 3 vonkajšie bazény s vírivkou a priamy prístup na pláž Playamar. Nechýba ani sauna, posilňovňa a detské ihrisko. Hotel leží 2 km od centra letoviska a len 4 km od letiska. V celom hoteli je bezplatné Wi-Fi pripojenie. Všetky klimatizované izby majú balkón s výhľadom, samozrejmou súčasťou je aj TV s plochou obrazovkou a kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom.

torremolinos-3-764610-m

Objednať ubytovanie v Torremolinos!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *