Kúpele v českých Tepliciach

Publikované sep 11, 2013 v kategórii Česko

Kúpele v českých Tepliciach

Teplice sa nachádzajú v severozápadnej časti Česka, 15 km od mesta Ústí nad Labem. Ležia v kotline obklopenej Krušnými horami a Českým stredohorím.

Dominantou mesta je vrch „Doubravská hora“, týčiaci sa na okraji mesta. Na jeho vrchole kedysi stal opevnený hrad. Dnes tu nájdete len jeho pozostatky, ktoré sú chránené ako kultúrna pamiatka krajiny.

Kúpele v Tepliciach

Najväčším lákadlom pre návštevníkov sú kúpele, nachádza sa tu viacero kúpeľných domov. Špecializujú sa hlavne na kardiovaskulárne, onkologické, pohybové a nervové ochorenia.

Predstavenie mesta Teplice

Podľa historických prameňov tu boli termálne pramene objavené už v roku 762, veľký rozvoj kúpeľníctva nastal v 17. storočí.

Čo sa tu oplatí vidieť?

V Tepliciach sa nachádzajú rôzne kultúrne a historické pamätihodnosti. V centre mesta sa nachádza Zámocké námestie, na ktorom môžu turisti obdivovať rôzne náboženské stavby – napríklad kostol sv. Jána Krstiteľa a kostol Povýšenia sv. Kríža. Stojí tu aj stĺp Najsvätejšej Trojice, ktorý bol postavený ako pamätník pre obete morovej epidémie.

Tipy na hotely a penzióny

100 metrov od kúpeľného domu sa nachádza trojhviezdičkový Hotel Antonie. Vynikajúce hodnotenia, nízke ceny. Hotel sa nachádza v zelenej časti mesta, obklopuje ho veľký park. Aquapark Teplice je vzdialený len 5 minút chôdze. Všetky izby sú príjemne zariadené dreveným nábytkom, nechýba ani vlastná kúpeľňa a chladnička. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovanie. Nocľah pre troch (dvaja dospelí a dieťa) stojí už od 40€.

Lacné ubytovanie v Tepliciach nájdete v trojhviezdičkovom penzióne Saraya Wellness & Penzion. Výborné ohlasy návštevníkov, ktorí si pochvaľujú napríklad skvelý prístup personálu. Veľmi výhodná je aj poloha 200 metrov od centra mesta. Samozrejmou súčasťou priestranných izieb je vlastná kúpeľňa. V hotelovej reštaurácii si hostia môžu pochutnať na špecialitách českej kuchyne. Veľkým lákadlom je hotelové wellness centrum, ktorého súčasťou je napríklad sauna a posilňovňa. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, parkovanie je taktiež bezplatné. Raňajky sú spoplatnené. Dvojlôžková izba stojí od 29€/noc.

FastestSolution_4b1069a467ade

Objednať ubytovanie v Tepliciach!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *