Tallinn

Publikované máj 9, 2013 v kategórii Estónsko

Tallinn

Hlavné mesto Estónska nepatrí medzi klasické turistické destinácie. Návštevníci však z Tallinnu určite neodchádzajú sklamaní. Čarovná atmosféra z neho robí výnimočné mesto.

Veľká zmena v krajine nastala v roku 1991, kedy po revolúcii získalo Estónsko nezávislosť. Zmena režimu prispela k rastu cestovného ruchu. Jednou z najznámejších miestnych pamiatok je katedrála Alexandra Nevského – nie je však príliš populárna medzi miestnymi obyvateľmi, nakoľko bola postavená koncom 19. storočia v časoch ruskej nadvlády. Navyše, údajne je postavená priamo na hrobe estónskeho národného hrdinu Kalevipoega.

Katedrála sa nachádza v starom meste, kde nájdete ešte niekoľko ďalších kostolov. V blízkosti je aj hrad na vŕšku Toompea, ktorý v minulosti slúžil ako sídlo panovníkov.

Tallinn je prístavné mesto, miestny prístav je najväčší v krajine. Osobne som ho navštívil počas okružnej plavby po Škandinávii.

Miestne letisko Lennart Meri sa nachádza 4 km od mesta. Lacné letenky do Tallinnu ponúkajú nízkonákladové spoločnosti, lieta sem napríklad Ryanair.

Promo video o Tallinne

Rezervovať hotely v Tallinne je možné klasicky cez online rezervačný systém, v ponuke je ich vyše 200.

V miestnych hosteloch zoženiete ubytovanie v dvojlôžkovej izbe už od 20-30€/noc. Academic Hostel tiež patrí medzi lacnejšie. Nachádza sa v areáli Talinnskej Univerzity Technológie. Má výborné hodnotenia, nevýhodou je poloha 5 km od centra. Na blízkej zastávke však môžete nastúpiť do trolejbusu, ktorý Vás do centra dovezie za zhruba 20 minút. Wi-Fi pripojenie a parkovanie zdarma.

V meste nájdete aj viacero luxusných päťhviezdičkových hotelov. Swissotel Tallinn sa nachádza v centre mesta, 10 minút jazdy od letiska. Nájdete ho ľahko – nachádza sa v najvyššej budove. Moderne vybavené izby poskytujú krásny výhľad na mesto. Oddych nájdete v niekoľkých saunách a v hotelovom bazéne, taktiež si môžete požičať napríklad bicykel. V okolí je veľa parkov, pamiatok, obchodov, reštaurácii. Vynikajúce hodnotenia. Nocľah v dvojlôžkovej izbe od 120€/noc (raňajky nie sú v cene).

Hneď pri letisku Lennart Meri sa nachádza Hotel Ülemiste. 4 hviezdičky. Hotel je pomenovaný podľa blízkeho jazera Ülemiste. V blízkosti sa nachádza aj veľké obchodné centrum s rovnakým názvom. Do centra mesta sa dostanete za 7 minút jazdy. Izby sú moderne zariadené v príjemných farbách, niektoré majú výhľad na jazero. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Hostia môžu navštíviť hotelovú posilňovňu a saunu. Izba pre 2 osoby sa dá rezervovať už od 70€/noc.

1377777_tower_of_st__marys_cathedral_tallinn_estonia

Objednať ubytovanie v Tallinne!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *