Sprievodca letoviskom Sveti Stefan v Čiernej Hore

Publikované apr 4, 2014 v kategórii Čierna Hora

Sprievodca letoviskom Sveti Stefan v Čiernej Hore

Váhate nad dovolenkou v Čiernej Hore? Ak ste si ešte nevybrali destináciu, jedným z vhodných je letovisko Sveti Stefan. Táto bývalá rybárska osada sa nachádza 8 km od Budvy, dnes je z nej moderné turistické letovisko.

Na dovolenkárov tu čakajú desiatky rôznych ubytovacích zariadení. Apartmány a hotely v meste Sveti Stefan si môžete prezrieť na stránkach rezervačných systémov, v tomto článku Vám poradíme overené zariadenia.

Pláže a atrakcie

Najvyšším bodom mestečka je kostol sv. Štefana. Práve od neho sa odvodil názov pôvodnej osady, ktorá vznikla v 15. storočí. V 17. storočí pribudol kostol Premenenia Pána.

Pár záberov

Celé pobrežie tvoria vyhľadávané piesočnaté a okruhliakové pláže, väčšia časť z nich je však súkromná pre hotelových hostí. Sveti Stefan je totiž známy ako oblasť s množstvom luxusných hotelov, ktoré každoročne vyhľadávajú aj slávne celebrity. Letovisko obmýva veľmi čisté more, návštevníci si tu často môžu užiť vysoké vlny. Medzi najobľúbenejšie pláže patrí 250 metrov dlhá pláž Drobný piesok, smerom na juh môžete objaviť viacero romantických zátok. Na väčšinu sa však dostanete iba vďaka člnu.

Odporúčané apartmánové ubytovanie

Mnoho dovolenkárov si pre svoj pobyt volí ubytovanie v apartmánoch. Medzi najväčšie výhody patrí priestrannosť a vlastná kuchynka. Jedným z obľúbených zariadení sú trojhviezdičkové Apartments Djurasevic. Sú situované v tichej časti vyše 1 km od mesta. Vďaka polohe na kopci majú veľmi pekný výhľad na Jadranské more. Všetky ubytovacie jednotky (izby, štúdiá, apartmány) sú klimatizované, ich súčasťou je balkón, TV a vlastná kúpeľňa. Štúdiá a apartmány majú aj kuchynku, niektoré majú viacero spální. Wi-Fi pripojenie a parkovanie sú bezplatné, ubytovať sa môžete dokonca aj so svojim domácim miláčikom (tiež zdarma). Recenzie predošlých hostí a aktuálne ceny si môžete prezrieť po kliknutí na odkaz vyššie.

Pozitívnymi hodnoteniami hostí sa môžu pýšiť aj štvorhviezdičkové Apartmani More. Tí vo svojich recenziách chvália najmä ochotných a snaživých majiteľov, blízkosť pláže (120 metrov), krásny výhľad z balkóna. Zariadenie obklopuje príjemná záhrada s terasou, v okolí sú rôzne reštaurácie a obchod s potravinami. Súčasťou všetkých ubytovacích jednotiek je klimatizácia, balkón, vlastná kúpeľňa a kuchynka. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie, ubytovanie s domácim miláčikom je taktiež bez poplatku. Neváhajte si zobraziť aktuálne ceny ubytovania kliknutím na názov apartmánov (odkaz vyššie).

1

Objednať ubytovanie v Sveti Stefan!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *