Malé letovisko Sučuraj na východnom pobreží Hvaru

Publikované mar 12, 2014 v kategórii Chorvátsko

Malé letovisko Sučuraj na východnom pobreží Hvaru

V najvýchodnejšej časti chorvátskeho ostrova Hvar leží malá obec Sućuraj. Má trajektové spojenie s pevninským Drvenikom, ktorý je vzdialený len 6 km. V obci začína asfaltová cesta, ktorá vedie až do mesta Hvar (vzdialený 70 km).

Domáci obyvatelia sa venujú prevažne poľnohospodárstvu (vinič, figy) a samozrejme rybolovu. Vďaka prímorskej polohe je na vzostupe aj cestovný ruch, dovolenkári ho vyhľadávajú kvôli pekným plážam.

História a atrakcie

Názov obce je odvodený podľa kostola sv. Juraja, ktorý bol postavený začiatkom 14. storočia. Ide o najstaršiu zachovanú stavbu v Sučuraji. Územie však bolo osídlené už dávno predtým, už pred Kristom tu žili rôzne ilýrske kmene. Podľa legendy tu stál palác kráľovnej Teuty. Môže tomu nasvedčovať fakt, že sa v okolí zachovali zbytky ilýrskych náhrobných kameňov.

Krátke video z letoviska

Spomedzi ďalších pamätihodností sa zachovala napríklad benátska pevnosť Fortica zo 17. storočia a barokový kostol svätého Antonína (tiež 17. storočie).

Kde sa kúpať?

Príjemné pláže a malé zátoky obklopujú letovisko po oboch pobrežných smeroch. Sú vhodné aj pre deti a na väčšine z nich si môžete užiť kúpanie v nedotknutej prírodnej oblasti. Jednou z najznámejších je pláž Česminica, ktorá je v blízkosti centra obce (200 metrov južne). Na severnej strane je blízko pekná pláž Bilina. Na vzdialenejšie pláže sa jazdí člnom. Ďalšie pláže v okolí sa nazývajú Lučica, Mlaska, Valica, Blaca, Perna, Prapatna, Žukova, Židigova, Rasovaca a Mrtnovik.

Toto sú overené apartmány

Veľmi dobré ohlasy majú trojhviezdičkové Apartments Vini and Ivana. Poloha 50 metrov od centra a 150 metrov od pláže. V blízkom okolí je obchod s potravinami, reštaurácia a trajektový prístav. Apartmány obklopuje záhrada s detským ihriskom a grilom. Okrem krásnych pláží si predošlí návštevníci pochvaľujú aj výborných majiteľov a skvelú atmosféru. Všetky recenzie si zobrazíte kliknutím na názov apartmánov. Bezplatne môžete so sebou ubytovať Vášho domáceho miláčika, samozrejmosťou je aj bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Klimatizované apartmány majú jednu alebo dve spálne, niektoré ubytovacie jednotky majú aj terasu s výhľadom na more. Samozrejmosťou je kompletne vybavená kuchynka s jedálňou, TV, kúpeľňa a extra veľké postele pre maximálne pohodlný spánok.

Ďalšou možnosťou sú trojhviezdičkové Apartments San Giorgio, situované priamo pri mori. Najbližšia pláž je vo vzdialenosti 250 metrov, v blízkom okolí sú aj reštaurácie a obchod s potravinami. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, ubytovaní hostia môžu využívať aj súkromné parkovisko. Väčšina klimatizovaných štúdií má balkón s výhľadom na more. Samozrejmou súčasťou je kuchyňa s jedálenským kútom, kúpeľňa a TV. Možnosti rezervácie a fotky apartmánov zobrazíte kliknutím na predošlý odkaz.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Objednať ubytovanie v Sučuraji!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *