Stuttgart

Publikované máj 4, 2013 v kategórii Nemecko

Stuttgart

Hlavné mesto nemeckej spolkovej krajiny Bádensko-Württembersko. Šieste najväčšie mesto v Nemecku. Stuttgart je položený v údolí, obklopujú ho lesy, vinice, parky. Práve to zaskočí mnohých návštevníkov, ktorí očakávajú výzor priemyselného mesta.

Tieto očakávania sú však v poriadku – mesto je vo svete známe ako sídlo automobilky Mercedes-Benz a preto sa mu hovorí „kolíska automobilizmu“. Vyrábajú sa tu aj autá značky Porsche.

Miestnym turistickým sloganom je „Stuttgart ponúka viac“, v promo kampaniach sa zvyknú označovať aj ako „Nové srdce Európy“. Cestovný ruch v meste má stále rastúcu tendenciu – čoraz viac ho objavujú aj „bežní“ turisti, mesto ponúka viacero významných pamiatok s pozoruhodnou architektúrou.

V prvom rade je však Stuttgart obchodným centrom a výrazná časť návštevníkov sem cestuje z pracovných dôvodov.

Letisko Stuttgart sa nachádza vo vzdialenosti 13 km od mesta v susednom meste Leinfelden-Echterdingen. Patrí medzi najdôležitejšie letiská v Nemecku.

Hotely v Stuttgarte môžu počas významných výstav a veľtrhov hlásiť plnú obsadenosť. Rezervačné systémy však ponúkajú ubytovanie vo veľkom množstve miestnych hotelov a penziónov, takže sa nemusíte obávať, že by sa tu nebolo kde ubytovať.

Promo video o Stuttgarte

Okrem drahších hotelov pre biznis klientelu tu nájdete aj cenovo výhodnejšie ubytovanie, prevažujú priemerné trojhviezdičkové hotely. Aj pri nich však radšej počítajte s vyššími cenami.

Pozitívne hodnotenia má ACHAT Comfort Hotel Stuttgart. 3 hviezdičky, poloha hneď pri Múzeu Porsche (raj pre každého automobilového nadšenca). Vďaka dobrému napojeniu na diaľnicu A81 sa ľahko dostanete do centra mesta, na letisko, alebo na výstaviská. Všetky izby majú TV, Wi-Fi pripojenie (v súčasnosti už spoplatnené!) a kúpeľňu. Za parkovanie v hotelovej garáži zaplatíte 7€/deň, raňajky stoja 8€. Najesť sa môžete v hotelovej talianskej reštaurácii La Gianni, hneď pri hoteli je pobočka fastfoodu McDonald’s. Cena dvojlôžkovej izby od 69€/noc.

Náročnejšia klientela si za miesto pobytu môže zvoliť niektorý z miestnych päťhviezdičkových hotelov. O luxus tu nie je núdza, najlepšie hodnotenia má Althoff Hotel am Schlossgarten. Poloha v parku Schlossgarten v centre mesta, 100 metrov od hlavnej stanice. Každé ráno sa podávajú bohaté raňajky, počas dňa môžete navštíviť dve kvalitné hotelové reštaurácie. Klimatizované izby majú odhlučnené okná a modernú kúpeľňu. Hostia majú k dispozícii požičovňu bicyklov. Klasickou nevýhodou týchto hotelov je fakt, že takmer všetko je mastne spoplatnené – Wi-Fi, raňajky, parkovanie. Za pobyt (od 187€/noc) teda v konečnom dôsledku zaplatíte oveľa viac.

Ubytovanie pri letisku v Stuttgarte poskytuje viacero hotelov, cenovo prijateľnejším je napríklad Wyndham Stuttgart Airport Messe. 4 hviezdičky. Klimatizované a odhlučnené izby. Relax Vám umožní hotelová sauna, predtým si môžete zacvičiť v posilňovni. Do centra mesta sa dostanete S-Bahn vlakom za 25 minút. Izba za noc pre 2 osoby stojí od 107€, raňajky nie sú v cene.

560463_stuttgart_5

Objednať ubytovanie v Stuttgarte!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. navštivili sme Steigenberger Graf Zeppelin, 5 hviezdičiek ale veľmi dobrá cena, boli sme spokojní

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *