Solún

Publikované jún 9, 2013 v kategórii Grécko

Solún

Prístavné mesto, druhé najväčšie v Grécku. Solún (po grécky Thessaloniki) boli založené už v roku 315 pred Kristom a nespočetnekrát sa tu písali dejiny.

Vďaka bohatej histórii tu nájdete množstvo pamiatok. V 4. storočí počas vlády cisára Theodosiusa I. boli okolo mesta postavené múry v tvare obdĺžnika, ktoré ešte čiastočne stále stoja.

Jednou z najznámejších pamiatok je Biela veža z 15. storočia. Jej pôvodný názov je Krvavá veža (prelialo sa tu mnoho krvi), bola postavená aby chránila prístav.

Väčšina turistov sa rozhodne aj pre návštevu Chrámu sv. Aghiosa Dimitriosa. Počas histórie ho viackrát postihol požiar a trvalo dlhú dobu, kým sa podarilo túto baziliku opäť zrekonštruovať.

Medzinárodné letisko Thessaloniki „Macedonia“ sa nachádza 15 km od centra mesta. Je druhým najväčším letiskom v krajine, lietajú sem aj nízkonákladové spoločnosti – napríklad Ryanair.

Promo video o Solúni

Ubytovanie v Solúne si ľahko „booknete“ cez online rezervačný systém, v ktorom nájdete desiatky rôznych ubytovacích zariadení.

Lacné ubytovanie je dostupné napríklad v Ilios Hotel. 1 hviezdička, avšak pomerne pozitívne hodnotenia návštevníkov. Poloha v centre. Izby sú dobre vybavené a klimatizované. Nechýba vlastná kúpeľňa so sprchou. Bezplatné Wi-Fi. Za noc zaplatíte už od 34€ (dvojlôžková izba).

Ak sa chcete ubytovať v historickom centre za nízku cenu, skúste Atlantis. Elegantné ubytovanie v historickej budove. Zariadenie má síce tiež iba jednu hviezdičku, hodnotenia zákazníkov sú však pozitívne. Bezplatné Wi-Fi v celom areáli hotela. Deň môžete začať raňajkami, ktoré sú podávané vo forme bufetových stolov. Cena dvojlôžkovej izby je od 37€ (raňajky sú v cene).

Solún ponúka aj viacero luxusných päťhviezdičkových hotelov, kde sa dá tiež ubytovať za pomerne výhodné ceny.

Vynikajúcimi hodnoteniami sa môže pochváliť The Bristol Hotel. Nachádza sa v nádhernej historickej budove, ktorá bola pôvodne postavená v roku 1860. Elegantné izby, drevené podlahy, perzské koberce. Luxusné zariadenie, drahé obrazy. Miestni kuchári si dávajú záležať na prvotriednych raňajkách, ktoré si môžete vychutnať v hotelovej lobby. Talianske a argentínske špeciality servíruje hotelová reštaurácia El Correo Cocina Argentina. Dvojlôžková izba Superior stojí už od 90€/noc.

357454_in_praise_of_bacchus

Objednať ubytovanie v Solúni!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *