Sheffield

Publikované máj 7, 2013 v kategórii Anglicko

Sheffield

Sheffield je známe oceliarske mesto. Rozmach začal zaznamenávať od obdobia priemyselnej revolúcie. Počas druhej polovice 20. storočia priemyselná produkcia klesala, v súčasnosti sa však mesto dostáva z krízy von.

Sheffield získal svoj názov podľa rieky miestnej rieky Sheaf. Patrí medzi najväčšie mestá v krajine.

Patrí medzi oblastné športové a technologické centrá, zvykne sa mu hovoriť aj „najväčšia anglická dedina“. Mnoho ľudí cestuje do Sheffieldu za prácou.

Pri návšteve mesta rozhodne nevynechajte návštevu Sheffieldských botanických záhrad. Milovníci histórie si určite prídu na svoje, v meste je približne 1000 chránených stavieb.

Z hľadiska dopravy je poloha mesta dosť výhodná, nachádza sa tu viacero letísk.

Letisko Doncaster-Sheffield je pomenované po Robinovi Hoodovi, leží 29 km na východ od mesta. Objem prepravených osôb nie je príliš významný, využívajú ho nízkonákladové spoločnosti (niektoré len sezónne).

Promo video o Sheffielde

Cestujúci môžu využiť aj blízke letiská v mestách Manchester, Leeds, Nottingham – vzdialené cca hodinu cesty autom.

Ak sa do Sheffieldu rozhodnete zavítať na aspoň jednu noc, budete potrebovať ubytovanie. Aj napriek tomu že mesto nepatrí medzi významné turistické destinácie, v ponuke je niekoľko desiatok ubytovacích zariadení.

Pozitívne hodnotenia zákazníkov si dlhodobo udržuje Holiday Inn Express Sheffield City Centre. 3 hviezdičky, príjemná tichá poloha v blízkosti centra. Veľké čisté izby, nízka cena. V cene pobytu sú jednoduché raňajky. Nevýhodou je spoplatnené Wi-Fi, za parkovanie si budete musieť taktiež zaplatiť. Cena dvojlôžkovej izby od 55€/noc.

Luxusnejšie ubytovanie ponúka Hilton Sheffield. 4 hviezdičky, 2 minúty chôdze od centra mesta. Priestranné izby, panoramatické okná. V areáli nájdete aj veľký bazén a veľmi dobre vybavenú posilňovňu. Po ťažkom dni určite uvítate relax v podobe sauny a vírivky, neváhajte si dopriať masáže. Mínusom je spoplatnené Wi-Fi aj parkovanie. Počas akcií sa tu dajú rezervovať izby za veľmi výhodné ceny. Dvojlôžková izba už od 76€/noc (raňajky nie sú v cene).

Veľmi nízke ceny má ibis Sheffield Centre. 2 hviezdičky, poloha v centre, kúsok od hlavnej železničnej stanice. Internet aj parkovanie sú tu bohužiaľ taktiež spoplatnené. Každé ráno sú ponúkané raňajky vo forme bufetových stolov. Hostia si pochvaľovali príjemný a snaživý personál. Izba pre dvoch už od 39€/noc.

417349_cementary_at_sheffields_oldest

Objednať ubytovanie v Sheffielde!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *