Sevilla

Publikované apr 28, 2013 v kategórii Španielsko

Sevilla

Jedno z najväčších miest v Španielsku, hlavné mesto oblasti Andalúzie. Poloha na juhu krajiny pri rieke s názvom Guadalquivir. Nachádza sa na ňom sevillský prístav – jediný riečny prístav v Španielsku. Aj z tohto dôvodu má mesto dôležitý obchodný a dopravný význam.

Na miestne letisko San Pablo lietajú aj niektoré z nízkonákladových aerolínií – napríklad Ryanair. Nachádza sa asi 12 km od centra.

Lákadlom pre turistov je okrem iného aj niekoľko výnimočných pamiatok. Jednou z nich je Reales Alcázares – kráľovský palác postavený v 14. storočí s prekrásnymi záhradami. Známa je aj Sevillská katedrála z 15. storočia. Je najväčšou gotickou stavbou na svete a celkovo patrí medzi najväčšie kresťanské chrámy na svete.

Po zadaní mesta Sevilla do rezervačného formuláru nájdete takmer 300 rôznych hotelov, hostelov, apartmánov, penziónov a ďalších ubytovacích zariadení. Ponuka je teda viac než dostatočná a výber je už len na Vás. V tomto článku prinášame pár tipov na ubytovanie v lacných aj luxusných hoteloch. Priemerná cena za noc v dvojlôžkovej hotelovej izbe sa v tomto meste pohybuje okolo úrovne 105€.

Promo video o Seville

Vynikajúce odporúčania od návštevníkov má Hotel Sevilla Center. Poloha v starej časti mesta v nádhernom prostredí – hotel obklopujú záhrady Buhaira. V blízkosti sú rôzne turistické atrakcie a pamiatky, býčia aréna je vzdialená približne 1 km. Najesť sa môžete v hotelovej reštaurácii Al-Zagal, z ktorej je krásny výhľad na mesto. Počas letných mesiacov sa môžete okúpať v bazéne na streche hotela. Veľké čisté izby s dobrým výhľadom. Neváhajte navštíviť hotelovú posilňovňu, alebo saunu a vírivku. Len pár desiatok metrov od hotela je stanica metra a autobusová zastávka s priamym spojom k letisku.

Lacné ubytovanie v Seville umožňujú klasické penzióny či hostely. Dá sa tu zohnať nocľah v dvojlôžkovej izbe za 20-30€.

Tip – navštívte portál AirBnb. Základný princíp spočíva v tom, že tu môžu ľudia poskytnúť na „prenájom“ nevyužité izby vo vlastnom byte/dome/objekte. Veľmi populárne medzi turistami. Veľa lacných hostelov je v katastrofálnom stave a namiesto pekného zážitku si z nich odnesiete akurát tak kožnú chorobu. Cez portál AirBnb si môžete v podstate akomkoľvek meste (veľa ponúk je najmä vo väčších mestách) rezervovať izbu a to niekedy dokonca za nižšiu cenu ako v lacných penziónoch.

Jedným z lacných penziónov (avšak s dobrými hodnoteniami) je Pension Gala. Ideálna voľba, ak potrebujete lacné ubytovanie v Seville. Nachádza sa len niekoľko desiatok metrov od autobusovej stanice. Rodinné zariadenie s dobrou atmosférou. Katedrála v Seville sa nachádza približne 15 minút chôdze od penziónu. Nocľah v dvojlôžkovej izbe už od 28€.

Náročnejším návštevníkom ponúka Sevilla päťhviezdičkové hotely. Chválami návštevníkov sa pýši Gran Meliá Colon. Poloha v starom meste. Luxusne zariadené a krásne priestranné izby. Na streche je vírivka s úžasným výhľadom na mesto. Súčasťou je aj nonstop otvorená posilňovňa. Ochotný personál na recepcii Vám môže požičať napr. iPody a hracie konzoly. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovanie (až 34€/deň).

Mnohým vyhovuje ubytovanie blízko letiska – napríklad ak ste na služobnej ceste a v meste strávite len jednu noc, alebo navštívite Sevillu za účelom navštívenia kultúrnych podujatí či športových zápasov. 3 km od letiska sa nachádzajú dvojhviezdičkové apartmány Bib Rambla. Nepôsobia moderne, skôr zachovalo. Dostať sa do centra mesta nie je problém, v blízkosti sa nachádza stanica Palacio de Congresos. Wi-Fi aj parkovanie zdarma. Pozitívne hodnotenia návštevníkov. Ideálne ak potrebujete prespať v blízkosti letiska a postačí Vám nižší štandard. 2 osoby za izbu zaplatia od 48€ – veľmi výhodná ponuka.

1374017_simn_bolvar_a_caballo

Objednať ubytovanie v Seville!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. škoda že v článku nebolo spomenuté nádherné námestie – Plaza de España – treba navštíviť 🙂 sevilla je krásne mesto, veľmi sa mi páčilo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *