Najlepšie pláže a apartmány v letovisku Selce

Publikované feb 16, 2014 v kategórii Chorvátsko

Najlepšie pláže a apartmány v letovisku Selce

Selce sú klasické chorvátske mestečko, nachádzajúce sa 3 km od Crikvenice. Miestni obyvatelia sa živia poľnohospodárstvom (vínna réva) a rybolovom. Niektorí prenajímajú apartmány turistom.

Nájdete tu však aj hotely. Selce vyhľadávajú dovolenkári počas letnej sezóny, zároveň však slúžia ako rekreačné stredisko. Je tu liečebňa špecializujúca sa na liečbu srdcových, reumatických a dýchacích ochorení.

Turistické atrakcie

O bohatej histórii svedčia pozostatky z rímskych časov, kedy bola na tomto území pôvodná osada. Z posledných storočí sa zachovali sakrálne pamiatky, ako napríklad kostol sv. Kataríny a kostolík sv. Juraja týčiaci sa nad mestom.

Zábery s anglickým komentárom

Návštevníkov mesta však v prvom rade zaujímajú možnosti na kúpanie. Tie sú tu vzhľadom na chorvátske pomery veľmi dobré. Pláže sú tvorené drobnými kamienkami a pieskom, niektoré majú vybetónované móla. Vstup do mora je pozvoľný, vďaka čomu sú vhodné pre rodiny s menšími deťmi. Pláž hotela Varaždin bola vďaka svojej kvalite vyznamenaná modrou vlajkou.

Tipy na overené apartmány

Vynikajúce hodnotenia má štvorhviezdičkové zaridenie Apartmani Krainc. Sú vzdialené 300 metrov od centra mesta a len 15 metrov od pláže. V susedstve je obchod s potravinami, bary a reštaurácie. Klimatizované apartmány majú balkón s výhľadom na more, ich samozrejmou súčasťou je vlastná kúpeľňa a kompletne vybavená kuchynka s jedálenským kútom. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, ubytovaní hostia majú k dispozícii aj parkovanie na súkromnom parkovisku zdarma. Viac info a aktuálne ceny ubytovania nájdete po kliknutí na odkaz vyššie.

Nič nepokazíte ani pri rezervácii apartmánu v štvorhviezdičkových Apartments Jadranka. Predchádzajúci hostia si pochvaľujú ich vybavenie a čistotu, príjemné okolité prostredie, dostupnosť rôznych aktivít a príjemný personál. Pláž je v blízkosti 80 metrov, kúsok od zariadenia je aj centrum mesta. Relaxovať môžete v záhrade s terasou a grilom. Súčasťou všetkých klimatizovaných apartmánov je terasa s výhľadom na more. Apartmány s viacerými spálňami majú dokonca aj vlastnú vírivku. Súčasťou všetkých ubytovacích jednotiek je aj kuchynka a kúpeľňa, v obývačke je posedenie a TV s plochou obrazovkou. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, parkovanie je taktiež zdarma. Recenzie návštevníkov a ceny ubytovania (veľmi výhodné) si môžete prezrieť po kliknutí na názov zariadenia (odkaz vyššie).

DSCF0448 (1)

Objednať ubytovanie v Selciach!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *