Sprievodca chorvátskym letoviskom Seget Donji

Publikované júl 7, 2014 v kategórii Chorvátsko

Sprievodca chorvátskym letoviskom Seget Donji

Chorvátska dovolenková destinácia Seget Donji je rozrastajúce sa letovisko v blízkosti známeho Trogiru a obce Seget Vranjica. Okrem cestovného ruchu je tradičným zdrojom obživy miestnych obyvateľov aj poľnohospodárstvo.

Najväčšími prednosťami mestečka sú pláže a výhodná poloha v blízkosti väčších okolitých miest, kam sa môžete vydať na výlet. Nachádza sa tu jachtársky prístav, v blízkosti (5 km) je aj medzinárodné letisko.

História a pamiatky

Dejiny letoviska siahajú do roku 1564. Vtedy dostal šľachtic Jakov Rotondo z Trogiru povolenie na stavbu veže, okolo ktorej sa opevnila vtedajšia obec. Spomedzi ďalších pamiatok môžu návštevníci obdivovať napríklad kostoly, v roku 1758 bol postavený kostol svätého Antuna Padovanského. Zachovali sa aj zbytky pevností, ktoré sa stavali na ochranu pred Turkami. Za historickými pamätihodnosťami sa vyplatí zájsť do blízkeho Trogiru, ktorého historické centrum je dokonca zapísané na zozname UNESCO.

Miestne pláže

Pobrežie tvorí pás kamienkových a skalnatých pláží, nájde sa tu aj úsek pre nudistov. Obklopuje ich borovicový les, ktorý siaha až k brehu. Najväčšiu pozornosť púta pláž hotelového komplexu Medena, ktorá bola vďaka svojej čistote a službám ocenená modrou vlajkou. Dosahuje dĺžku až 3 km. Deti určite ocenia tobogán a rôzne atrakcie, starší zase romantickú večernú prechádzku po promenáde. Sú tu aj vybetónované móla na opaľovanie.

Prezrite si pláž Medena na videu

Tipy na ubytovacie zariadenia

Veľmi dobré hodnotenia má štvorhviezdičková Villa Ana Trogir, nachádzajúca sa v blízkosti pláže (100 metrov). Pozitívne recenzie predchádzajúcich návštevníkov zobrazíte kliknutím na názov zariadenia. V okolí je autobusová stanica, z ktorej sa ľahko dostanete do okolitých letovísk. Raňajky sú v cene pobytu, samozrejmosťou je aj bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Hostia majú k dispozícii vonkajší bazén s vírivkou. Súčasťou areálu je reštaurácia s tradičnými dalmátskymi špecialitami. Klimatizované ubytovacie jednotky tvoria klasické izby a apartmány. Povinnou výbavou je TV s plochou obrazovkou, chladnička a kúpeľňa. Väčšina jednotiek má balkón s výhľadom na more, apartmány majú samozrejme aj vlastnú kuchynku.

Pozitívne ohlasy má aj trojhviezdičková Villa Luciana, ktorej súčasťou je vonkajší bazén a detské ihrisko. Pláž je vo vzdialenosti 300 metrov. V okolí zariadenia sú rôzne športové ihriská (tenisové kurty, minigolf) a reštaurácie. Zaparkovať môžete na súkromnom parkovisku, k dispozícii je aj bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Priestranné apartmány majú jednu alebo viacero spální, maximálna kapacita je 8 dospelých osôb. Všetky sú klimatizované, väčšina má zariadený balkón s výhľadom. Samozrejmou súčasťou je aj plne vybavená kuchynka s jedálňou, obývačka s LCD TV a kúpeľňa. Fotky apartmánov a aktuálne možnosti rezervácie sa dajú pozrieť po kliknutí na predošlý odkaz (názov zariadenia).

ADR-SEGHR-0

Objednať ubytovanie v Seget Donji!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *