Rotterdam

Publikované máj 9, 2013 v kategórii Holandsko

Rotterdam

Mesto známe najväčším prístavom v Európe, jedným z najväčších vo svete. Rotterdam bol čiastočne zničený počas druhej svetovej vojny, utrpel najmä počas bombardovania v roku 1940.

Patrí medzi dôležité dopravné uzly v krajine, cestovný ruch má stúpajúcu tendenciu. Zásluhy môžeme pripísať nízkonákladovým leteckým aerolíniám, ktoré v posledných rokoch prudko zvyšujú frekvenciu letov na miestne letisko Zestienhoven.

Letisko sa nachádza na severe mesta. Nie je príliš rozsiahle, napriek tomu je tretím najväčším letiskom v krajine podľa objemu prepravy pasažierov.

Turisti pri návšteve Rotterdamu určite nevynechajú majestátny most Erasmusbrug – symbol mesta, delí ho na južnú a severnú časť.

Rotterdam svojich návštevníkov uchváti modernou architektúrou. Lákadlom sú taktiež coffee shopy, kde si môžete beztrestne a pokojne vychutnať jointa.

Promo video o Rotterdame

Za zmienku stojí aj dopravný systém, ktorý je tu naozaj na veľmi vysokej úrovni. Okrem autobusov a električiek sú k dispozícií aj rýchlostné trajekty, alebo napríklad metro.

Cez rezervačný systém nájdete v Rotterdame niekoľko desiatok možností ubytovania. V poslednej dobe tu rastú nové hotely kvôli záujmu turistov a rastu cestovného ruchu.

Miestne B&B zariadenia sú pomerne drahé, niekedy až na úrovni štvorhviezdičkových hotelov. Lacné ubytovanie v Rotterdame nájdete skôr v hoteloch s dvoma a troma hviezdičkami.

Spomedzi tých lacnejších je najlepšou voľbou Hotel Rotterdam Zuidplein. 3 hviezdičky, vkusné farebné zariadenie. Veľkou výhodou je výhľad na rotterdamský prístav. Spoplatnené parkovanie (15€/deň), bezplatné Wi-Fi v celom hoteli. Veľké izby. Nevýhodou je vzdialenosť od centra. Za noc pre 2 osoby zaplatíte 60€.

V Rotterdame nájdete aj päťhviezdičkové hotely. Veľmi dobré hodnotenia má The Manhattan Hotel Rotterdam, medzi menej známe hotely patrí napríklad Mainport Hotel, za noc pre dvoch tu zaplatíte od 153€.

Výrazne pozitívnymi hodnoteniami sa pýši Hilton Rotterdam. Poloha priamo v srdci mesta. 4 hviezdičky, rozsiahle izby. Možnosť zacvičiť si v hotelovej posilňovni. Vzdialenosť od letiska je približne 15 minút jazdy autom, hlavná stanica je vo vzdialenosti 8 minút chôdze. Na izbách chýba Wi-Fi pripojenie, dostupné iba v hotelových priestoroch, na izbách za príplatok. Cena za dvojlôžkovú izbu sa pohybuje od 150€.

V blízkosti letiska sa nachádza Airport Hotel Rotterdam – Den Haag. 4 hviezdičky, čistý a príjemný hotel. V blízkosti sa nachádza aj hlavná stanica, do centra mesta sa dostanete za 15 minút chôdze. Izby sú moderne zariadené, samozrejmosťou je klimatizácia a bezplatné Wi-Fi. Bohaté raňajky, sú však spoplatnené.

Nezabudnite sa v komentároch nižšie podeliť o svoje skúsenosti s Rotterdamom a jeho ubytovacími zariadeniami.

617983_rotterdam_7

Objednať ubytovanie v Rotterdame!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *