Malebné a starobylé Riomaggiore

Publikované máj 14, 2014 v kategórii Taliansko

Malebné a starobylé Riomaggiore

Neveľká talianska dedinka Riomaggiore je súčasťou oblasti s názvom Cinque Terre, ktorá spája päť krásnych pobrežných dedín. Od roku 1997 sú všetky súčasťou zoznamu UNESCO, v roku 1999 bola miestna oblasť vyhlásená za národný park.

Nájsť ubytovanie v Riomaggiore je možné napríklad cez stránky rezervačných systémov. V ponuke nájdete hlavne menšie penzióny miestnych obyvateľov, ale aj niekoľko hotelov. Nižšie ponúkame tipy na overené zariadenia.

Zaujímavosti a atrakcie

Podľa legendy siaha história dedinky do 8. storočia. Vtedy tu našla útočisko skupinka gréckych uprchlíkov, ktorých prenasledoval byzantský cisár Lev III. Sýrsky. Dnes tu má trvalý pobyt okolo 1700 obyvateľov (sčítanie v roku 2008), ktorých je tu počas letnej sezóny menej než turistov.

Tip na výlet – vydajte sa turistickým chodníkom cez čarovnú krajinu do blízkej dedinky Manarola.

Spomedzi pamätihodností môžete v centre mesta obdivovať kostol sv. Jána Krstiteľa (postavený v 1340), kaplnku zo 16. storočia a zrúcaniny zámku z 15. až 16. storočia. Hlavná mestská ulica sa volá Via Colombo. Nájdete tu veľa reštaurácií, barov a obchodov.

Ako nájsť vhodné ubytovanie?

Pri hľadaní cez rezervačný systém odporúčame zoradiť výsledky podľa rôznych kritérií, napríklad podľa ceny a hodnotení. Práve tie môžu byť pri konečnom výbere veľmi užitočné, určite si ich nezabudnite prečítať. Vynikajúce hodnotenia má penzión Banchi, nachádzajúci sa v historickom centre priamo na spomínanej ulici Via Colombo. V pešej dostupnosti je vlaková stanica, z ktorej sa dá ľahko dostať do blízkeho mesta La Spezia. Majiteľka je veľmi ochotná, okrem perfektnej polohy si predošlí návštevníci pochvaľujú aj čistotu a vybavenie zariadenia. Súčasťou izieb je terasa s výhľadom na mesto a vlastná kúpeľňa. Pripojenie na internet bohužiaľ chýba, parkovanie je spoplatnené (do historického centra sa autom ísť nedá, parkovisko je vo vzdialenosti 10 minút chôdze). So svojim domácim miláčikom sa môžete ubytovať bez poplatku. Aktuálne ceny ubytovania si zobrazíte kliknutím na odkaz vyššie.

Prechádzka cez Riomaggiore

Výborný servis a snaživý personál vo svojich recenziách spomínajú predošlí hostia trojhviezdičkového Hotel Villa Argentina. V cene pobytu sú raňajky, ktoré sa podávajú každé ráno vo forme bufetových stolov. Bezplatné Wi-Fi a možnosť ubytovať sa so psom alebo iným domácim zvieratkom. Parkovanie je spoplatnené. Do samozrejmej výbavy ubytovacích jednotiek patrí kúpeľňa, ventilátor, minibar a TV s plochou obrazovkou. Niektoré majú aj terasu s výhľadom na more. Kliknutím na názov hotela si môžete zobraziť možnosti rezervácie.

riomaggiore-872256-m

Objednať ubytovanie v Riomaggiore!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *