Reykjavík

Publikované máj 15, 2013 v kategórii Island

Reykjavík

Hlavné a najväčšie mesto Islandu. Ak sa rozhodnete navštíviť túto krajinu, je veľmi pravdepodobné, že sa ubytujete práve v Reykjavíku. Svoju výnimočnosť potvrdzuje tým, že je najsevernejším hlavným mestom sveta – jeho poloha je takmer pri severnom polárnom kruhu.

Reykjavík nie je príliš ľudnaté mesto, momentálne tu žije len 120 000 obyvateľov.

Je známy bujarým nočným životom, často nazývaný „severné hlavné mesto nočného života“. Ceny alkoholu sú v podnikoch vysoké, preto ľudia zvyknú piť doma predtým než idú do mesta. Zaujímavosťou je, že do roku 1989 tu platila prohibícia na pivo. Deň jej zrušenia (1. marec) sa každoročne oslavuje ako Beer Day (deň piva).

V islandčine znamená názov mesta „dymová zátoka“ – kvôli termálnym prameňom a samozrejme gejzírom, ktorými je Island veľmi dobre známy.

Ak si chcete mesto naplno vychutnať, ideálny čas na návštevu je v lete medzi júnom a augustom. Denné svetlo je tu skoro 24 hodín denne, priemerná teplota okolo 11°C. Od septembra však intenzita svetla a teplota klesá – v decembri je väčšinu dňa tma.

Vďaka krásnemu prostrediu a množstvu pamiatok je Reykjavík vhodný na rodinnú dovolenku, ale aj na romantický výlet vo dvojici.

Jedným z lákadiel turistov je najväčší kostol na Islande – Hallgrímskirkja. Pomenovali ho po miestnom básnikovi. Je vysoký 73 metrov a jeho stavba pripomína raketu. Môžete si z neho vychutnať výborný výhľad na mesto.

Promo video o Reykjavíku

Letisko Reykjavík sa nachádza 2 km od mesta. Je síce druhým najväčším letiskom v krajine, používa sa však väčšinou iba na vnútroštátnu prepravu. Pri svojej návšteve Islandu s najväčšou pravdepodobnosťou pristanete na medzinárodnom letisku Keflavík. Od hlavného mesta je vzdialené približne 50 km.

Počas hlavnej sezóny je o ubytovanie v meste zvýšený záujem, tým pádom rastú ceny v hoteloch a aj tak často dosahujú plnú obsadenosť. Z tohto dôvodu treba radšej rezervovať ubytovanie dostatočne vopred. Od hotelov v Reykjavíku môžete očakávať vysokú kvalitu, ceny za nocľah sú tu však dosť vysoké.

Veľa apartmánov s vynikajúcimi hodnoteniami nájdete pri hlavnej nákupnej ulici Laugavegur. V jej blízkosti sa nachádza aj Rey Apartments. Moderné a elegantné zariadenie, na izbách nechýba TV a DVD prehrávač, súčasťou je aj vlastná kúpeľňa. Ku všetkým dôležitým atrakciám v meste sa pohodlne dostanete pešo, prípadne verejnou dopravou, alebo taxíkom. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovisko. Za noc pre 2 osoby zaplatíte počas sezóny minimálne 170€.

V oblasti ulice Laugavegur sa však dá zohnať aj lacnejšie ubytovanie. Dvojhviezdičkový rodinný Hotel Floki má tiež pomerne pozitívne hodnotenia. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, raňajky v cene. Na izbách sa nachádza zariadenie na prípravu kávy a čaju. Izby majú vlastnú kuchynku, väčšina z nich aj vlastnú kúpeľňu. Niektoré majú balkón. V jedálni sa každý deň podávajú raňajky, počas priaznivého počasia si môžete vychutnať grilovačku v záhrade, kde sa nachádza aj ihrisko pre deti. 3 minúty chôdze od hotela nájdete Sundhöllin Geothermal Pool – jediný vonkajší bazén v meste. Cena dvojlôžkovej izby počas sezóny od 99€.

Jedno z cenovo najvýhodnejších zariadení je Guesthouse Pavi. Noc pre dvoch aj s raňajkami stojí už od 64€, od zákazníkov však dostáva pomerne slabé hodnotenia. Izby sú malé a nie príliš čisté, taktiež tu neočakávajte dobré služby zo strany personálu a majiteľa. Jedinou výhodou je poloha blízko centra a cena. Odporúčame vyhnúť sa tomuto zariadeniu a priplatiť si za kvalitnejšie ubytovanie.

817211_hallgrmskirkja_church

Objednať ubytovanie v Reykjavíku!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *