Ako sa dovolenkuje v Primoštene?

Publikované dec 13, 2013 v kategórii Chorvátsko

Ako sa dovolenkuje v Primoštene?

Primošten by sa pokojne mohol označiť ako klasická chorvátska turistická destinácia. Miestni obyvatelia sa živia poľnohospodárstvom, rybolovom a cestovným ruchom. Návštevníci sem cestujú kvôli prímorskej dovolenke.

Ubytovanie v Primoštene si môžete rezervovať klasicky prostredníctvom rezervačných systémov, ktorých ponuka je naozaj široká. V nasledujúcom článku píšeme o miestnych plážach a pridáme pár tipov na apartmány.

Stručná história

Dnešný názov sa používa od roku 1564, v preklade znamená „premostiť“. Toto ostrovné mesto bolo kedysi prepojené s pevninou mostom, ktorý neskôr nahradila hrádza. Medzi najvýznamnejšie pamiatky patrí kostol sv. Juraja zo 16. storočia a zbytky hradieb zo 17. storočia.

Pláže a kúpanie

Primošten sa rozkladá na dvoch polostrovoch medzi zátokami Luka Primošten a Raduča. Práve tu sa nachádza stredisko cestovného ruchu s mnohými ubytovacími zariadeniami a turistickými atrakciami.

Pláž kempu Adriatic

Najkrajšie pláže sú v blízkosti Raduče – na severnej strane v zátoke Velika Raduča a na južnej v zátoke Mala Raduča. Tvoria ich okruhliaky, vstup do mora je pozvoľný. Skalnaté brehy sú upravené a vybetónované, pláž obklopuje borovicový les.

Tipy na apartmány

Výbornými hodnoteniami od návštevníkov sa môže pochváliť trojhviezdičkové zariadenie Apartments Jurin, vzdialené len 150 metrov od pláže. Centrum Primoštenu je vo vzdialenosti 300 metrov. Súčasťou všetkých apartmánov je klimatizácia a balkón s výhľadom, samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa a dobre vybavená kuchynka. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. V priaznivom počasí je možné grilovať na záhrade. Pre zobrazenie aktuálnych cien kliknite na odkaz vyššie.

Výhodnú polohu hneď pri pláži s bezplatnými ležadlami a slnečníkmi má trojhviezdičkové zariadenie Apartments Govic. Centrum mesta je vzdialené 4 km. Všetky klimatizované apartmány majú balkón s výhľadom na more, súčasťou je aj TV s plochou obrazovkou, kúpeľňa a kuchyňa. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, hostia majú k dispozícii verejné parkovisko zdarma. Personál vie pomôcť s organizáciou výletov – napríklad výlet loďou do Národného parku Kornati, alebo do historického mesta Trogir. Ceny ubytovania nájdete po kliknutí na názov zariadenia (odkaz vyššie).

primosten ff

Objednať ubytovanie v Primoštene!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Jeden komentár

  1. V Chorvatsku v Primoštene sú na polostrove Raduča okrem hotela Zora, ešte asi 3 vilky s apartmánmi.Vedeli by ste mi poradiť, cez koho sa dá v týchto vilkách rezervovať ubytovanie ? Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *