Overený nocľah v Preku na ostrove Ugljan

Publikované júl 6, 2014 v kategórii Chorvátsko

Overený nocľah v Preku na ostrove Ugljan

Jedným z letovísk (a správnym strediskom) ostrova Ugljan v oblasti severnej Dalmácie je Preko. Ide o typickú poľnohospodársku (vinič a olivovníky) a rybársku obec, ktorú postupne začínajú objavovať dovolenkári.

Preko leží priamo oproti Zadaru, funguje medzi nimi trajektové spojenie (plavba trvá zhruba 30 minút). Je veľmi využívané, miestni obyvatelia ho využívajú ako verejnú dopravu – ráno cestujú do školy/práce a večer naspäť.

Čo sa oplatí vidieť?

Dominantou mesta je stará benátska pevnosť svätého Michala, ktorá sa týči na kopci nad obcou. Postavená bola v 13. storočí, benátska posádka ju využívala na sledovanie Zadaru počas štvrtej križiackej výpravy. Dnes si z nej môžete vychutnať krásny výhľad na okolie. Medzi ďalšie pamiatky patrí románsky kostol svätého Jána Krstiteľa, v blízkosti Preka sa na ostrovček Galevac nachádza aj františkánsky kláštor z 15. storočia.

Kde sa kúpať?

Spomínaný Galevac sa oplatí navštíviť aj z ďalšieho dôvodu –  má vynikajúce podmienky na kúpanie, pobrežie tvoria drobné kamienky a obklopujú ho borovicové lesy. Podobný je aj blízky ostrovček Ošljak. Výborná pláž sa nachádza aj priamo v Preku, nesie názov Jaz. Tvoria ju kamienky a piesok, vďaka svojej úrovni a čistote bola vyznamenaná modrou vlajkou. Vhodné miesta na kúpanie môžete nájsť aj v okolí, niektorí návštevníci si počas pobytu robia výlet do Zadaru.

Pár záberov z Preka

Apartmány pri mori

Rovnako ako v ostatných chorvátskych destináciách, aj v Preku sú ubytovacie kapacity tvorené hlavne súkromnými apartmánmi. 500 metrov od pláže ležia trojhviezdičkové Apartments Rosa, obklopuje ich príjemná záhrada s grilom. V okolí je obchod s potravinami, vo vzdialenosti 1 km je trajektový prístav a hlavná autobusová stanica. Hostia majú k dispozícii bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Apartmány sú priestranné, klimatizované a dobre vybavené. Ich súčasťou je zariadená terasa s výhľadom na more, kuchynka, kúpeľňa, TV, práčka a jedna alebo dve spálne. Aktuálnu cenovú ponuku nájdete po kliknutí na názov apartmánov.

Bližšie k pláži (80 metrov) majú trojhviezdičkové Apartments Josipa. Taktiež ich obklopuje záhrada s grilom. V okolí je pekáreň, obchod s potravinami, reštaurácia, autobusová zastávka a prístav. Auto môžete bezplatne zaparkovať na súkromnom parkovisku, v celom areáli je bezplatné pripojenie na internet. Klimatizované apartmány sú priestranné, nové a moderne zariadené. Majú jednu alebo dve spálne a zariadený balkón s výhľadom na more. V obývačke je posedenie a TV s plochou obrazovkou. Povinnou výbavou je plne vybavená kuchynka s jedálenským kútom a kúpeľňa. Bližšie informácie o možnostiach rezervácie si môžete prezrieť kliknutím na predošlý odkaz (názov apartmánov).

img_4495

Objednať ubytovanie v Preku!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *