Tipy na kúpanie a overené hotely v Praia a Mare

Publikované feb 18, 2014 v kategórii Taliansko

Tipy na kúpanie a overené hotely v Praia a Mare

Menšie moderné turistické letovisko Praia a Mare nájdete v severnej časti talianskeho regiónu Kalábria. Časť názvu je odvodená zo starogréčtiny, v ktorej „Praia“ znamená pláž. Práve tá je spolu s Tyrrhenským morom najväčším lákadlom dovolenkárov.

100 metrov od pobrežia na južnom konci mesta leží ostrov Dino, ktorý je známy krásnymi podmorskými jaskyňami. Patrónkou mesta je Madonna della Grotta, na ktorej počesť sa každoročne v auguste koná slávnosť.

Podmienky na kúpanie

5 kilometrov dlhá pláž vulkanického pôvodu je tvorená pieskom a rozdelená na približne 50 menších úsekov. Už pri brehu sú útesy vhodné k potápaniu. Vstup je však pozvoľný a miestne pláže sú veľmi vhodné aj pre rodiny s menšími deťmi. V meste sa nachádza jeden z najväčších aquaparkov v južnom Taliansku.

Paragliding nad Praia a Mare, výborné zábery

Za nádhernou plážou sa oplatí spraviť krátky výlet na spomínaný ostrovček Dino. Každého uchváti unikátna flóra, jaskyne na južnej strane a výborné podmienky na kúpanie. K ostrovu sa dostanete loďou, alebo motorovým člnom.

Historické pamiatky

Priamo oproti ostrovu Dino sa týči stredoveká veža Torre dell´Arco, ktorá za čias Byzantskej ríše slúžila na ochranu pobrežia pred námornými útokmi. V meste a okolí môžete vidieť aj rôzne sakrálne pamiatky, napríklad kostol Chiesa La Madonna della Grotta, nachádzajúci sa v jaskynnom komplexe nad mestom.

Kde sa ubytovať?

Jedným z overených hotelov je trojhviezdičkový Hotel Garden prevádzkovaný rodinou. Hlavnou výhodou je skvelá poloha na pobreží a v blízkosti centra mestečka. Ubytovaní hostia majú k dispozícii vstup na súkromné pláže. Súčasťou hotela je bar a reštaurácia, v ktorej sa servírujú tradičné špeciality regiónu Kalábria a miestne vína. V cene pobytu sú raňajky. Pozostávajú napríklad z čerstvých croissantov, ovocia a cereálií. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a parkovanie. Súčasťou klimatizovaných izieb je balkón s výhľadom, nechýba ani kúpeľňa a TV s plochou obrazovkou. Kliknutím na názov hotela si môžete zobraziť aktuálne ceny ubytovania.

Cenovo výhodnejšie ubytovanie v Praia a Mare poskytuje trojhviezdičkový Hotel Germania situovaný na pobreží. Každé ráno sa podávajú raňajky vo forme bufetových stolov (v cene pobytu), k dispozícii je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie na hotelovom parkovisku. Súčasťou klimatizovaných a priestranných ubytovacích jednotiek je balkón. Samozrejmosťou je aj vlastná kúpeľňa a TV. Fotky hotela si môžete zobraziť kliknutím na odkaz vyššie.

italie~kalabrie~praia-a-mare-leto-foto-1

Objednať ubytovanie v Praia a Mare!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *