Poznaň

Publikované máj 7, 2013 v kategórii Poľsko

Poznaň

Poľské mesto ležiace na rieke Warta. Poznaň je jedným z najstarších miest v krajine, prvé zmienky pochádzajú už z roku 968.

V súčasnosti je Poznaň centrom priemyslu, obchodu, športov, vzdelania, turizmu a kultúry. Pravidelne sa tu konajú dôležité medzinárodné veľtrhy, v poslednej dobe je miestom koncentrácie technologických parkov. Zvyknú ho nazývať „hospodárske hlavné mesto Poľska“.

Návštevníci mesta sa môžu pokochať miestnymi pamiatkami. Poznaňskú katedrálu sv. Petra a Pavla nájdete na Tumskom ostrove, je najstaršou katedrálou v Poľsku – postavená bola už v 10. storočí. Najviac turistov sa zvykne pohybovať v starom meste, kde sa nachádza viacero historických budov.

Mieste letisko Poznaň-Lawica sa nachádza 5 km západne od centra mesta. Letenky do Poznaňu sa dajú zohnať za nízku cenu, keďže sem lietajú aj nízkonákladovky ako Ryanair alebo Wizz Air.

Promo video o Poznani

Nocľah ponúka viac ako 200 rôznych hotelov a iných ubytovacích zariadení.

Hotel Boutique Wloski Business Centrum Poznaň sa nachádza v centre mesta. 3 hviezdičky, veľmi dobré hodnotenia zákazníkov. Veľmi elegantné izby, okrem iného vybavené aj širokouhlými LCD televízormi, klimatizáciou, modernými kúpeľňami. Výstavisko International Fair je vzdialené približne 1 km, podobne ako staré mesto a hlavná železničná stanica. Bezplatné Wi-Fi pripojenie v celom areáli hotela. Každé ráno sa podávajú veľmi chutné raňajky (spoplatnené). Hostia si pochvaľujú vynikajúci personál. Dvojlôžkovú izbu je možné rezervovať už od 69€.

Náročnejšia klientela môže navštíviť jeden z miestnych päťhviezdičkových hotelov. City Park Hotel & Residence má polohu pri aréne Hala, blízko je aj medzinárodné výstavisko. Letisko je vo vzdialenosti 5 km. City Park obsahuje suity v luxusnom štýle, sú dostatočne priestranné kvôli maximálnemu pohodliu. Hostia majú možnosť navštíviť krytý bazén, zacvičiť v posilňovni, relaxovať vo wellness centre. Bezplatné Wi-Fi pripojenie v celom areáli hotela aj na izbách. Súčasťou hotela je reštaurácia Cucina a bar Whisky 88. Nevýhodou je vzdialenosť od Staromestského námestia (3 km) – dostanete sa sem však pohodlne autom alebo verejnou dopravou. Dvojlôžková izba s raňajky sa dá rezervovať už od 135€.

Hneď pri letisku je Comm Hotel. 3 hviezdičky, moderné a komfortné izby. Klimatizácia, plazmové TV, bezplatný internet. Samozrejmosťou je aj kúpeľňa vybavená kvalitnou kozmetikou. Hotelová reštaurácia MEG’s Grill sa sústreďuje hlavne na ryby, počas leta si ich môžete vychutnať aj v záhrade alebo na terase. Výhodou je bezplatné parkovanie. Do centra mesta sa dostanete za 10 minút jazdy. Za nocľah v izbe pre dvoch zaplatíte od 77€.

Ak však chcete ušetriť tak skúste hotely vo väčšej vzdialenosti od letiska (aspoň 2-3 km). Ubytovanie v dobrom trojhviezdičkovom hoteli za cca 40€/noc (2 osoby) môžete zohnať napr. v Hotel Ramka, alebo Hotel Gromada Poznaň.

Nespoliehajte sa na ceny uvedené v článku – veľmi často sa menia, závisí to väčšinou od sezóny a obsadenosti izieb. V čase konania veľtrhov a výstav môžu mať niektoré hotely plnú obsadenosť – preto odporúčame uskutočniť rezerváciu vopred.

1155723_city-hall_night_

Objednať ubytovanie v Poznani!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *